'Saygın' anılmak istiyorum'

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Aktif siyaseti bırakan Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, politikanın vefasız bir meslek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gelecek kuşaklarca "saygın siyasetçi" olarak hatırlanmak isteyen Saygın, 30 yıllık siyasi yaşamını sona erdirdikten sonra kendini eğitim ve hayır işlerine adadığını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Valiliği, Başkent Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi'nin Köyceğiz'deki Kaunos antik tiyatroda ortaklaşa düzenlediği Atatürk'ün 125. doğum yılı kutlamaları çerçevesinde Orkestra Akademik Başkent'in verdiği konsere gelen Işılay Saygın, siyasi yaşamı süresince doğruları söylemekten ve dik duruşundan hiçbir zaman taviz vermediğini aktardı. Saygın, "Aktif siyaseti bıraktıktan sonra İzmir'de 6 okul yaptırdım. Bunları beni yetiştiren, büyüten ve bu günlere gelmemde emeği bulunan annem Fatma Saygın adına kendi paramla yaptırdım. Bu ülkenin temel meselelerinin çözümü eğitim öğretimden geçer. Siyasi yaşamım süresince halkla iç içe olduğum için her gittiğim yerde saygı görüyorum. Toplum her zaman halkla iç içe olan politikacıları bağrına basmıştır. İnsanlara hizmet verme anlayışım makam ve mevkiyle değil, içten, samimi ve sevgiyledir." dedi.

Aktif siyasete dönmesi için yakın çevresi aracılığıyla AK Parti, DYP, ANAVATAN, MHP ve BBP'den teklif geldiğini anlatan Saygın, 27 Mart 2003 yerel seçiminde AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye başkan adaylığının teklif edildiğini hatırlattı.

Saygın, "Sağ partilerin hemen hepsi, politikaya yeniden dönmem için ısrarda bulunuyor. Şu aşamada sıcak bakmıyorum. Seçimler yaklaşıyor ve partiler ısrarlarına devam ediyor. Gelecek ne gösterir bilimiyorum. Her şey Cenab-ı Allah'ın takdirine bağlı." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious