Saygun, Cartwright ile görüştü

Saygun, Cartwright ile görüştü.8858
  • Giriş : 05.02.2008 / 20:57:00

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Washington'da, ABD Genelkurmay Başkan yardımcısı Orgeneral James Cartwright ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçen hafta perşembe gününden bu yana ABD'nin çeşitli bölgelerindeki askeri üs ve tesislerde incelemelerde bulunan Orgeneral Saygun, bugün Washington'a dönerek Cartwright ile bir araya geldi. Görüşmede, terörle mücadelede işbirliği konusunun ağırlıkla ele alındığı kaydedildi.

Orgeneral Saygun, Cartwright ve Irak'taki koalisyon kuvvetlerinin komutanı Orgeneral David Petraeus, PKK terörüyle mücadele ve istihbarat paylaşımı konularında koordinasyonu sağlamakla görevlendirilmişti. Orgeneral Saygun, geçen ay Irak'ta Petraeus ile görüşmüştü.

Orgeneral Ergin Saygun, geçen hafta salı ve çarşamba günü, Washington'da düzenlenen Türkiye-ABD Yüksek Düzeyli Savunma Grubu toplantılarında Türk heyetine başkanlık etmişti.

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Saygun'un, yarın da bazı üst düzeyli Amerikalı askeri yetkililerle görüşmeler yaptıktan sonra perşembe günü Türkiye'ye hareket etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious