Sayılırken soyulmayın!

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, adrese dayalı nüfus kayıt çalışmaları ile ilgili vatandaşları uyararak, görevlilerin yaka kartlarını kontrol etmelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Uğurlu, yeni sistemle kayıt yapılırken kendini görevli olanarak tanıtanlara dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, hırsızlık olaylarına karşı uyanık olunması uyarısında bulundu. Uğurlu, "Vatandaşlarımız dikkatli olsun. Sayılırken soyulmasın. Gelen görevlileri uğraştırmama adına T.C. kimlik numaraları ve nüfus cüzdanlarını hazır etsinler." dedi.

Yeni sistemle hiç kimsenin kaydolmama ve mükerrer kaydolma gibi bir durumun sözkonusu olmayacağını ifade eden Uğurlu, sayım yaptırmayanların 2 bin 600 YTL para cezasına çarptırılacağını, yanlış beyan verenlerin ise 4 ile 6 ay hapis cezası alacağını sözlerine ekledi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Antalya görevlilerinden Korkuteli ve Elmalı İlçe Danışmanı Esra Kemikkıran önce Elmalı Kaymakamı Veysel Yurdakul ve Belediye Başkanı Hüseyin Yapıcı'nın hane halkını saydı. Daha sonra Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan ve Belediye Başkanı Adnan Uğurlu'nun sayım işlemleri yapıldı. Bu çalışma ile bütün kamu hizmetlerinin kaydedilmiş olan adresler ve kimlik numaraları üzerinden yürütüleceğini belirten Kemikkıran, sayımın 45 gün süreceğini, gayelerinin kayıt dışı nüfusu önlemek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious