'Sayım yapacağız' dediler, gasp ettiler

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Fatih'te kendilerini sayım görevlisi olarak tanıtıp bir eve giren 2 kişi, evdeki kadını bıçak zoruyla gaspederek darp ettikten sonra kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tevkii Cafer Mahallesi Murat Molla Sokak üzerinde meydana gelen olayda, S.A.'nın kapısına gelen 2 kişi kendilerini sayım görevlisi olarak tanıtıp kapıyı açmasını istedi. Televizyonlar ve gazetelerdeki haberlerden İstanbul'da İstatistik Kurumu görevlilerinin sayım işlemine başladığını bilen genç kadın, herhangi bir şeyden şüphelenmeden kapıyı açtı. Kapı açılır açılmaz eve giren 2 kişi kadını duvara doğru iterek, bıçak çekti. Kadından kolundaki bilezik ve boynundaki kolyesini çıkarmasını isteyen gaspçılar, ziynet eşyalarını aldıktan sonra hızla evden çıktı. Gaspçıların itmesi sonucu kafasını duvara çarpan ve şok geçiren S.A. daha sonra komşularının yardımıyla eşini ve polisi haberdar etti.

Olay yerine gelen polislerce Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen kadın, daha sonra evine götürüldü. Genç kadının 7 bileziği ve bir kolyesinin alındığı öğrenilirken, gaspçıların evden başka bir eşya almadıkları öğrenildi. S.A. ve eşi olay sonrası eve kapanırken, kendilerinden bilgi almak isteyen basın mensuplarına da kapıyı açmadı.

Bu arada polis TÜİK görevlilerinin birçok ilçede sayım işlemi yaptığını ve bu durumun hırsızlara bir fırsat oluşturduğunu hatırlattı. Yetkililer vatandaşları kapıyı açmadan önce mutlaka gelen görevlilere kimlik sormalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious