'Sayın' Öcalan diyen 20 kişiye takipsizlik

'Sayın' Öcalan diyen 20 kişiye takipsizlik.10585
  • Giriş : 19.11.2008 / 12:08:00

Mardin'de terör örgütü elebaşı için 'sayın' dedikleri gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 20 kişi hakkında, takipsizlik kararı verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Mardin'de Temmuz 2008'de ''Eğer 'Sayın' demek suç ise ben de 'Sayın Abdullah Öcalan' diyerek kendimi ihbar ediyorum'' yazılı dilekçeleri, Cumhuriyet başsavcılıklarına gönderen 20 kişiyle ilgili başlatılan soruşturma dosyası, Diyarbakır'a gönderildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturma evraklarında, şahısların, imzaladıkları dilekçeler hakkında bilgi sahibi olmadıkları, bazılarının okuma bilmediğini, bazı dilekçelerdeki imzaların ise adı geçen kişilere ait olmadığı tespit edildi.

Dilekçeler nedeniyle haklarında, ''terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçundan soruşturma başlatılan 20 şüpheli, ifadelerinde, dilekçelerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmadıklarını, dilekçenin içeriğini emniyette öğrendiklerini belirtti.

Savcılık, dilekçelerde imzası bulunan bazı şahısların ise okuma yazma bilmediğini belirledi.

Soruşturmayı yürüten özel yetkili Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı, şahıslar hakkında, dilekçeleri, ''İçeriğini bilmeden imzaladıkları'', bu nedenle atılı suçu işledikleri ya da suç işlemek kastıyla hareket ettiklerini gösterir delil elde edilemediğini bildirerek, takipsizlik kararı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*