Saylan'ın imamı CHP'li çıktı!

Saylan'ın imamı CHP'li çıktı!.19791
  • Giriş : 20.05.2009 / 20:50:00

Türkan Saylan'ın cenaze namazındaki sözleriyle medyanın gündemine oturan emekli Müftü İhsan Özkes, 1999 yılında DSP, 2002 yılında ise CHP'den seçimlere girmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkan Saylan'ın cenaze namazındaki sözleriyle medyanın gündemine oturan emekli Müftü İhsan Özkes, 1999 yılında DSP, 2002 yılında ise CHP'den seçimlere girmiş!

Türkan Saylan'ın cenazesinde yaptığı konuşmayla medyanın gündemine giren emekli Beyoğlu Müftüsü İhsan Özkes'in 1999 yılında İstanbul'un Üsküdar İlçesi'nden Belediye Başkan Adayı olduğu ortaya çıktı.

"gercekgündem.com"un haberine göre, Özkes, emekli olduktan sonra siyasete girdi. Özkes, 1999 yılında girdiği belediye başkanlık seçimlerini kaybetti.

Bir süre siyasete ara veren Özkes, daha sonra CHP'ye geçti. Özkes, 2002 seçimlerinde CHP'den milletvekili aday adayı oldu. Özkes, CHP'yi neden tercih ettiğini o günlerde şöyle anlatmıştı:

"CHP inançlara saygılı, insan eksenli bir siyaset güdüyor. Laikliğin güvencesi olan, din istismarının ve dinin siyasallaşmasının yanlışlığını vurgulayan bir parti olduğu için CHP'den aday olmak istedim.”

Saylan Özkes'in, cezanesinde imamlık yapmasını vasiyet etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*