SBS, Cumhuriyet muhabirini işten etti

SBS, Cumhuriyet muhabirini işten etti.13863
  • Giriş : 10.06.2009 / 15:46:00

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız'ın pazar günü yapılan SBS'yi takip etmedikleri gerekçesiyle iki muhabiri işten çıkardığı ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gercekgundem.com sitesindeki haberde yer alan iddialara göre, Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Muhabirleri Nihan İnal ile Zeynep Şahin, pazar günü ''izinli'' oldukları için işe gitmedi. Pazartesi sabahı işbaşı yapan İnal ile Şahin, Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız tarafından odasına çağırıldı. Her iki muhabire ''Hemen muhasebeye inin çıkışınızı verdim'' diyen Yıldız, itirazlara ise kulak asmadı.

İşten çıkarıldıklarını öğrendikten sonra şoka giren Zeynep Şahin ile Nihan İnal, durumu gazetenin avukatlarına aktardı. Pazar günü ''izinli'' olduklarını ve bu yüzden işe gelmediklerini savunan iki muhabir, "Bize kimse gelin demedi'' savunmasını yaptı.

Gazetenin avukatları İnal ve Şahin'in savunmasını dinledikten sonra ''çıkış'' işlemlerini yaptırdı. Mustafa Balbay'ın işe aldığı Şahin'e tazminat ödendi. İlhan Selçuk'un işe başlattığı Nihan İnal ise, 2006 yılından beri kadrosuz ve sigortasız olarak çalıştırıldığı için, herhangi bir hak alamadı.

Nihan İnal'in Türkiye Gazeteciler Sendikası yetkilileriyle görüşerek hakkını arayacağını belirtti. Bu arada, Cumhuriyet Gazetesi'nin eğitim servisinde muhabir kalmadığı da öğrenildi.

Öte yandan bölüm şeflerinin, muhabirleri Nihan İnal ile Zeynep Şahin'in geri alınması için kulis çalışmasına başladığı da ileri sürülüyor...

GERÇEKGÜNDEM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*