SBS başvuruları bugün sona eriyor

SBS başvuruları bugün sona eriyor.14910
  • Giriş : 10.04.2009 / 09:28:00

Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) başvuru için tanınan ek süre bugün sona eriyor. Sınava başvuracakların T.C Kimlik Numarası ile 10 TL sınav ücretini yatırması yeterli.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan SBS için başvuruları bugün sora eriyor.

6-7 ve 13 Haziran 2009 tarihlerinde yapılacak SBS'ye başvurular 2-20 Mart tarihleri arasında yapılırken Milli Eğitim Bakanlığı çeşitli nedenlerle başvuramayan öğrenciler için 6-10 Nisan arasında ek süre tanımıştı.

Sınava başvuracak adayların T.C Kimlik Numarası ile 10 TL sınav ücretini Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankası şubelerinden birine 'Kurumsal Tahsilat Programı' aracılığıyla yatırması, banka dekontunu da saklamaları gerekiyor. Bankaya sınav ücretini yatıran öğrencinin başvurusu otomatik yapılmış olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, sınav ücreti olan 10 TL'yi veremeyecek öğrenciler için çevre imkanları, okul aile birlikleri ile sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından destek alınabileceğini bildirirken, sınav ücretinin alınmaması yönünde bir açıklama yapmadı. Ancak Bakanlık, okul yönetimlerinden gerekirse aileleriyle temasa geçerek sınava bütün öğrencilerin başvurmasının sağlanması talimatı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*