SBS sonrası girdiği derede boğuldu

SBS sonrası girdiği derede boğuldu.12041
  • Giriş : 08.06.2009 / 14:13:00

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, 15 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi, Seviye Belirleme Sınavından (SBS) çıktıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için girdiği derede boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Küçükbalıklı Mahallesi'nde oturan Hatice Salih İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Hamza Kuloğlu, dün SBS sınavından çıktıktan sonra amcasının çocukları Muhammet Kuloğlu (15) ve İbrahim Kuloğlu (15) ile arkadaşları Emrullah Tombul (14), Çınar Tombul (15), Yunus Emre Arı (15), Muhammet Demirel'le (15) birlikte Afet Yönetim Merkezi'nin arkasındaki Nilüfer Deresi'ne gitti.

Arkadaşlarıyla serinlemek için dereye giren Kuloğlu, top oynadıkları sırada suda çırpınmaya başladı. Arkadaşları, Kuloğlu'nu kurtarmaya çalışırken amcasının oğlu Muhammet Kuloğlu da dereden çıkarak bisikletiyle gittiği Afet Yönetim Merkezi'nden yardım istedi.

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri, dereye girdiklerinde Hamza Kuloğlu'nun cesedini buldu. Boğulduğu belirlenen Kuloğlu'nun cesedi, ekipler tarafından dereden çıkarıldı.

Olayın ardından bölgeye gelen Hamza Kuloğlu'nun babası Zekeriya Kuloğlu, oğlunun cesedini görünce fenalık geçirdi.

-ÖLEN ÇOCUK ÖNCEKİ GÜN DE DEREDE BAYGINLIK GEÇİRMİŞ-

Çevredeki vatandaşlar tarafından güçlükle sakinleştirilen baba Kuloğlu'nun, polise verdiği ifadesinde, oğlunun önceki gün yine yüzmek için dereye geldiğini hatırlatarak, ''Derede baygınlık geçirmiş. Bunun üzerine bir daha gelmemesi için uyardım. Ancak beni dinlememiş'' dedi.

Hamza Kuloğlu'nun cesedi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*