SBS ve DPY-B sınavlarına başvurular için songün bugün

SBS ve DPY-B sınavlarına başvurular için songün bugün.14482
  • Giriş : 29.02.2008 / 10:58:00

İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin girebileceği SBS ile DPY-B sınavlarına başvurular bugün sona eriyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin girebileceği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (DPY-B) başvurular bugün sona eriyor.


Sınavlara katılmak isteyen öğrencilerin velileri, öğrencinin T.C kimlik numarasıyla Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankası şubelerinden birine 10 YTL sınav ücreti yatıracak. İki sınav için ayrı ayrı ücret yatırılmayacak. Öğrencinin, sınav ücretinin yatırıldığını gösterir dekontu saklaması gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak SBS'ye başvurmuş olmak için yeterli sayılacak.

DPY-B için ise başvurular Milli Eğitim Bakanlığının http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr adreslerinden yapılacak. Bu öğrencilerin başvuru bilgileri ve DPY-B ile ilgili belgeleri kontrol edildikten sonra okul müdürlüğü tarafından elektronik onaylama yapılacak.

KKTC vatandaşı olan öğrenciler ile Türkiye'de öğrenim gören T.C vatandaşı olmayan öğrenciler, e-okul sisteminde kayıtlı olan geçici numaralarıyla bankaya sınav ücretini yatırabilecek. Yurt dışından sınava başvuracak öğrencilerin 10 YTL sınav ücretini Ziraat Bankası Beşevler Şubesi'ndeki 5495221-5001 numaralı hesaba yatırması gerekiyor.

Yurt dışında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olmayan okullarda eğitim gören (e-okul sisteminde yer almayan) 6. veya 7. sınıf öğrencileri ise http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanan 2008 SBS-Yurt Dışı Başvuru Talep Formu'nu dolduracak. Form, çıktısı alınıp imzalanarak ve ilgili makama onaylatılarak başvuru süresi içinde "MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı- 06500 Teknikokullar/Ankara" adresine gönderilecek. Faksla veya e-posta hizmeti yoluyla gelen formlar kabul edilmeyecek.

SBS ve DPY-B, ilköğretim 6. sınıflar için 21 Haziran 2008, 7. sınıflar için 22 Haziran 2008 tarihlerinde birlikte yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious