SBS'ye girecek öğrencilere moral

SBS'ye girecek öğrencilere moral.7766
  • Giriş : 28.04.2009 / 16:57:00

Samsun Özel Feza Eğitim Kurumları, SBS'ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine yönelik 3 günlük gençlik şöleni düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çevre il ve ilçelerden şölene katılan yüzlerce öğrenci, SBS öncesi moral depoladı.

Feza Liseleri ve Feza Berk Liseleri'nde düzenlenen Gençlik Şöleni çerçevesinde 8. Sınıf SBS deneme sınavları yapılırken, bu sınavlarda öğrencilerin çözemedikleri sorular okul bahçesinde oluşturulan çözüm masalarında çözüldü. Şölen ile Futbol, voleybol, satranç, dart ve masatenisi gibi turnuvalar düzenlenip çevre illerden gelen öğrencilerin kaynaşmalarına ve yeni dostluklar oluşturmalarına imkan sağlanarak motivasyonları artırıldı.

Şölende ayrıca Ankara, İzmir ve İstanbul'da yapılacak 'Bilim Okulu' ve 'Sosyal Bilimler Okulu' öncesi, öğrenci seçimi amacıyla mülakat ve testler yapıldı. Sonuçlar değerlendirildikten sonra ise haziran ayı içerisinde 4 günlük bilim okulu kampı düzenlenecek.

Bu arada öğrenciler, program kapsamında Samsun'un tarihi turistik yerleri ile alışveriş merkezlerini gezip sinemaya da giderken, şölen sonunda ise deneme sınavı ve diğer sosyal faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Özel Feza Eğitim Kurumları Gençlik Şöleni Koordinatörü Murat Yücel, sınav tarihi yaklaştıkça öğrencileri sınav stresinden uzaklaştırmak, bilim okulu ve sosyal bilimler okulu altyapısını oluşturmak amacıyla böyle bir şölen düzenlediklerini söyledi. Bu tür programların devam edeceğini ifade eden Yücel, "Hem ÖSS hem de sosyal ve kültürel alanlardaki başarılarıyla bölgemizin en önemli liseleri olan Feza Liseleri ve Feza Berk Liseleri, SBS'ye hazırlanan öğrencilerimizi bu yoğun sınav atmosferinden bir nebze olsun uzaklaştırıp, rahatlatmak için böyle bir program düzenledik. Çok faydalı geçtiği kanaatindeyim." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*