Schildenfeld ve Higuain kovuldu

Schildenfeld ve Higuain kovuldu.11610
  • Giriş : 28.06.2008 / 22:30:00
  • Güncelleme : 28.06.2008 / 22:19:01

Yeni sezonda güçlü bir kadroyla mücadele edeceklerini belirten Beşiktaş’ın hocası, Hırvat ve Arjantinli oyuncunun takımla ilişkisini kesti. Menajer Sinan Engin, ikiliyle ilgili tekliflere açık olduklarını söyledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BEŞİKTAŞ’ta geçen sezon istenmeyen adamlar olarak ilan edilen Gordon Schildenfeld ve Higuain’e kapı gösterildi. Yeni sezonda iki futbolcuyu da kadrosunda görmek istemeyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, bu oyuncuları dünkü idmana almadı.

Türkiye’yi istiyorum

Siyah beyazlı takımın yeni sezonda sahada mücadele eden ve çok koşan bir ekip olacağını ifade eden Sağlam, menajer Sinan Engin ile yaptığı görüşmede iki oyuncu ile çalışmak istemediğini ifade etti.

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde, Sinan Engin ile görüşen Sağlam’ın, "İstedikleri kulübe gitsinler. Geçen sezon ikisi de verimli olamadı. Higuain, kiralık olarak gittiği takımda da tutunamadı. Bizimle yola devam edemezler" diyerek iki futbolcuya da yol verdi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın kararının kendisini şaşırtmadığını ifade eden Higuain, Arjantin ve İspanya’dan birkaç takımla temasta olduğunu kaydetti. Arjantinli oyuncu, "Eğer bonservisimde indirim yapılırsa, ayrılırım. Beşiktaş’ta kendimi ıspatlayabilirdim. Ama, yeterince şans bulamadım. Ertuğrul Sağlam beni izleyerek aldı. Şimdi gönderiyor.

Ali Tandoğan uzattı

Kararına saygım var. Ancak, Türkiye’de kalmak istiyorum. Menajerim vasıtasıyla burada da bazı takımlarla görüşmeler yapacağım. Yönetimden bana kolaylık göstermelerini istiyorum" dedi.

Beşiktaş’ın yeni sezonda zirveye oynayacağını vurgulayan menajer Sinan Engin ise hocalarının dediği doğrultuda hareket ettiklerini ifade etti. Engin, şöyle konuştu: "İki futbolcumuz yeni sezonda kadromuzda olmayacak. Onlara süre verdik. Higuain için 1 milyon, Gordon Schildenfeld’e de 750 bin Euro bonservis bedeli istiyoruz. Beşiktaş’a yararlı olan futbolcularla yolumuza devam edeceğiz ve bu sezon her cephede zirveye oynayacağız."

Bu arada Ali Tandoğan’ın sözleşmesi bir yıl daha uzatıldı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious