Schumacher, Türk taksi şoförünün başını belaya soktu

Schumacher, Türk taksi şoförünün başını belaya soktu.18854
  • Giriş : 15.12.2007 / 17:26:00

Eski formula 1 Dünya Şampiyonu Michael Schumacher'e taksisini kullandıran Tuncer Yılmaz, polis tarafından sorgulanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Neue Coburg'' ve ''Express'' gazetelerinin haberlerine göre, Almanya'nın Kronach kentinden Coburg havaalanına gidişi sırasında Yılmaz'ın taksini kullanan Schumacher'in 'genel düzene aykırılık' yapıp yapmadığını soruşturmak için polisin taksi şoförü Yılmaz'ı şahit olarak çağırdığı belirtildi.

Coburg emniyet müdür yardımcısı Kai Holland, Yılmaz'ın da insan taşıma yasasını ihlalini soruşturacaklarını, bunun için ifadesinin alınacağını söyledi.

Holland, taksi sürücüsünün Schumacher'den para almasını da, otomobili para karşılığı kullandırma olarak değerlendirerek, bunun da yasak olduğunu söyledi.

Yılmaz'ın gazetelere yaptığı açıklamada, Schumacher'in 60 avro taksi ücretinin yanı sıra 100 avro da bahşiş verdiğini söyleyen Holland, Yılmaz'dan bir hafta içinde yazılı ifade vermesini istediklerini kaydetti.

Schumacher hakkında da dava açabileceklerini bildiren Holland, ''Taksi ehliyeti olmayan bir kişi taksi kullanamaz. Schumacher'in aracı kullandığı sırada aracın üzerindeki taksi lambasının çıkartılıp çıkartılmadığının polis tarafından araştırılması gerekiyor. Bu durum ihlal edildiği zaman Schumacher hakkında dava açılabilir'' şeklinde konuştu.

Schumacher'in menajeri Willi Weber de, taksi şoförü Yılmaz'ı cezalandırmanın gülünç olacağını belirterek, ''O Michael'e yardım etti. Herkes anlayışlı taksi şoförlerini arzu eder'' dedi.

Schumacher'in sözcüsü Sabine Kehm de, Schumacher'in bu olayla gerektiği zaman ilgileneceğini belirtti.

Ailesi için köpek satın almak amacıyla özel uçağıyla İsviçre'den Almanya'ya gelen Schumacher, İtalya'nın Milano kentindeki bir randevusuna yetişmek için dönüş yolunda Tuncer Yılmaz adlı Türk taksicinin aracını kullanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious