Schumacher cezadan kurtuldu

Schumacher cezadan kurtuldu.12770
  • Giriş : 18.12.2007 / 14:37:00

İtalya'daki bir randevuya yetişebilmek için Almanya'da Türk taksi şoförü Tuncer Yılmaz'ın Opel marka otomobilini kullanan eski Formüla-I Dünya Şampiyonu Michael Schumacher cezadan kurtuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Coburg polis sözcüsü Ralf Wietasch, bu konuda yaptığı açıklamada, Yılmaz'ın tanık olarak ifadesinin alınacağını, ancak hız sınırının ihlal edildiği konusunda delil olmadığı için Schumacher'e ceza verilemeyeceğini belirtti.

Schumacher'in İsviçre'de yaşadığına ve bu ülkeyle ceza bildirimlerinin iletilmesi konusunda da bir anlaşma bulunmadığına işaret eden Wietasch, Schumacher'in 100 kilometre hız tahdidi bulunan bir yolda yaklaşık 130 kilometre hızla gittiğinin tahmin edildiğini, bunun cezasının da fazla olmadığını, yanlış park etmek kadar küçük bir trafik ihlali anlamına geldiğini kaydetti.

Sadece Yılmaz'ın, Schumacher'in trafikteki diğer araçları tehlikeye soktuğunu söylemesi durumunda ellerinde somut bir delil olabileceğini, ancak böyle bir şey olmadığını belirten Wietasch, Schumacher'in bir taksi kullanmasının yasak olduğunu, ancak aracı kullandığı süre içinde Yılmaz'ın taksi levhasını da kaldırdığını, böylece otomobilin normal bir araç haline geldiğini sözlerine ekledi.

Yasalara aykırı bir şey yapmadığı bildirilen Yılmaz'a ise taksisini satın almak için teklifler yağıyor. Çeşitli medya haberlerine göre, Schumacher hayranları, Yılmaz'ın taksisi için kendisine büyük ücretler teklif etti. Yılmaz'ın şu ana kadar 10 teklif aldığı kaydedildi.

Ailesiyle birlikte bir köpek satın almak için özel uçağıyla Almanya'nın Coburg kentine gelen ve buradan karayoluyla Kronach kentine geçen Schumacher, dönüş yolunda İtalya'daki bir randevuya yetişebilmek için izin isteyerek Yılmaz'ın aracını kullanmış ve kendisine 100 avro bahşiş vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious