Schumacher taksiye binerse!

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

Sıralama turları için İstanbul Park'ı dolduran yarışseverler, seyrine doyum olmayan bir gün geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Formula 1 yarışlarının 2. günü çok renkli geçti. Önceki gece Reina'da yapılan parti ise hala konuşuluyor

Schumi taksi çevirdi

REİNA'daki partiyi erken saatlerde terk eden ilk isim Ferrari pilotu Michael Schumacher oldu. Ertesi sabah formda olmak için partiden ayrılan pilotun taksiye binmesi ise espri konusu oldu. Gecede ünlü Conrytmo Ritm Grubu özel şovlarıyla davetlilerin beğenisini kazanırken canlı performansıyla DJ Birol Giray yüksek sosyeteye unutulmaz bir gece yaşattı.

Tavla partisi

ÜNLÜ reklamcı Alinur Velidedeoğlu ile Ferrari takımın direktörü Jean Todt'un da aralarında bulunduğu bir grup arasında iddialı bir tavla turnuvası yaşandı. Reina'daki F1 partisi sürerken kahkahaların atıldığı tavla maçlarını büyük kalabalık takip etti.

Jet sosyetenin konuştuğu gece

FORMULA 1'in resmi partisinde herkesin gözü kırmızılara bürünen Estella Warren ve Carmen Electra'nın üzerindeydi. Dünyaca ünlü Hip Hop Kraliçesi Missy Elliott'ın konser verdiği partiye tüm takımlar ekip olarak katıldı. Reina'ya tekneyle gelen Missy Ellliot, söylediği şarkılarla gecenin temposunu daha da hızlandırdı. Tanyeli ise 12 balerin ve 4 perküsyon sanatçısından oluşan ekibiyle kıvrak ritimler sergiledi.

Otoyollar ücretsiz

Sabah saatlerinden itibaren İstanbul Park'a otomobille gidecek olanlar TEM otoyolunu ücretsiz kullandı. Çamlıca Gişeleri'nden girip Akfırat istikametine giden araçlar, Kurtköy ve Şekerpınar gişelerinden ücretsiz geçti. Uygulama saat 14.00'e kadar devam etti. İstanbul polisi ve jandarmanın çevre yollarda geniş güvenlik önlemleri alması dikkat çekti.

F1'in Beles Tepe'si

Formula 1 yarışlarının dünkü sıralama turlarında ilginç görüntüler yaşandı. Pistin hemen karşısındaki tepe beleşçiler tarafından doldu taştı. Fakat bu seneki beleşçi hız tutkunlarının geçtiğimiz yıla oranla daha hazırlıklı oldukları gözlendi. Ağaçların gölgesine yerleşen yarışseverler yanlarına getirdikleri taburelere yerleşti. Bazı uyanıklar ise dürbünle yarışı izlerken, kulaklıklı radyoyla da yarışı canlı takip ettiler.

Playboy kızlarına yoğun ilgi

KAPALI tribün önüne kurulan standlarda vatandaşlar eğlenceli dakikalar geçirdi. Bir taraftan otomobil yarışlarını izleyip diğer taraftan alışveriş yapma imkanı buldular. Ancak en büyük ilgiyi, playboy kızlarının bulunduğu Petrol Ofisi Standı gördü. Özellikle gençler hatıra fotoğraf çektirme yarışına girdi.

Sabancı'dan tuğralı kolye

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Bridgestone Yönetim Kurulu Üyesi Shigeo Watanabe ve Ferrari Takımı onuruna dün akşam Sakıp Sabancı Müzesi'nde davet verdi. Sabancı, Ferrari pilotlarına altın tuğralı bileklik hediye etti. Michael Schumacher ve Filipe Massa için özel tasarlanan bilekliklerde, Osmanlı sultanlarının kaligrafik imzası olan tuğra ve pilotların baş harfleri yer aldı. Pilotlara, güç ve egemenlik simgesi olarak şans getirmesi için takılan bileklikler ipek kordon üzerine tasarlandı. Geceye katılamayan Pilot Schumacher'in eşi Corinna Schumacher'e de 'El - Muzaffer' isimli kolye hediye edildi. Kolye, Osmanlı kültüründen hatıra olması amacıyla kendisine iletilmek üzere eşi Schumacher'e verildi. Kolye, Schumacher'in başarılı olması dileklerini ve dualarını taşıyor.

Pilotlara başarılar dileyen Güler Sabancı, 'F1, hem performans hem rekabet hem organizasyon hem de bir reklamdır ama, F1 her şeyden önce bir spordur ve büyük bir heyecandır' diye konuştu.

F1'de konuk başbakan

FORMULA 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sini izlemek için İstanbul'a gelen Romanya Başbakanı Calin Popescu Tariceanu, dün öğle saatlerinde İstanbul Park Pisti'ne geldi. VIP A kulesine geçen Tariceanu ve beraberindekiler, öğleden sonra yapılan sıralama turlarını izledi. Fotoğrafta Romanya Başbakanı Tariceanu , önceki akşam Reina'daki partide Formula 1'in Başkanı Bernie Ecclestone ve Petrol Ofisi'nin CEO'su Jan Nahum'la görülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious