Schumacher'e 'jet'le lens geldi

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Ralf Schumacher, lenslerini Avusturya'da unutunca Toyota ekibi 'olağanüstü hal' ilan etti. Unutulan lensler jet operasyonla İstanbul'a getirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'a gelen Ralf Schumacher, yarışlar için özel olarak hazırlanan lenslerini Salzburg'da unuttuğunu fark etti. Ferari takımının yıldızı Michael Schumacher'in kardeşi ve rakibi Ralf için, Toyota takımı alarma geçti. Schumacher'in "Ne yapıp edip lenslerimi antrenman turlarından önce bana ulaştırın" dediği Toyota ekibi, önceki akşam apar topar Avusturya Havayolları'na başvurdu. Durumun çok acil olduğunu, ertesi gün sabaha kadar lenslerin ellerine ulaşması gerektiğini söyledi. Konu Avusturya Havayolları CEO'su Josef Burger'in kulağına kadar giderken, Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bekdemir, lenslerin zamanında teslim edileceğinin garantisini verdi. Meraklı bekleyiş sabaha kadar sürerken, lensler dün antrenman turlarının başlayacağı saat 11.00'e sadece yarım saat kala Ralf Schumacher'e teslim edildi. Piste gönül rahatlığıyla çıkan Ralf, ikinci antrenman turlarında en iyi 5. dereceyi yaparak yarış öncesi ekibine umut verdi.

Kulaklık ve şapka takın

Formula 1 İstanbul ayağının sağlık partneri ve İstanbul Park'ın sağlık sponsoru Anadolu Sağlık Merkezi, bu yıl da F1 pilotlarının sağlığından sorumlu olacak. ASM, pistin yakınında, yarış sırasında olabilecek bir kaza veya sağlık sorununa anında müdahale edilebilecek "level one" olarak adlandırılan üst seviyede bir travma merkezi kurdu.
Seyirciler için iki sağlık çadırıyla hizmet verecek olan ASM'nin F1 tutkunları için hazırladığı "Sağlıklı yarış rehberi"nde şu öneriler bulunuyor:
• Güneş çarpmasından korunmak için yarış alanına şapkasız çıkmayın. Koruyucu krem kullanın.
• Arabaları takip ederken gözleri güneşe karşı korumak için güneş gözlüğü ya da şapka takın.
• Sıcaklar nedeniyle bol su için.
• Yüksek desibelli sese karşı yarış sırasında mutlaka kulaklık takın. Kendi hazırladığınız pamuk ya da kâğıt tıkaçlar yeterli değildir.
• Böcek sokmalarında öncelikle bölgeye soğuk uygulayın. Yarayı bol su ve sabunla yıkayın.
• Arı sokmalarında sokulan bölgeye buz uygulayın, deride kalan iğne ucunda zehirle dolu olan kısmını sıkmamaya dikkat ederek çıkarın.

Trulli, Sabancı'ya şarap getirdi

Formula 1 Petrol Ofisi Grand Prix'sinin iddialı ekiplerinden Toyota'nın İtalyan pilotu Jarno Trulli, herkesin şikâyetçi olduğu sıcak havanın kendi şanslarını artıracağını iddia etti. Trulli, sıcak havada yapılan yarışlarda iyi sonuçlar aldıklarını belirterek, "Sıcaklık lastikleri ve otomobilleri etkiler ama biz böyle havalarda yarışmayı her zaman tercih ederiz. İstanbul'dan da puan çıkaracağımızı umuyorum" diye konuştu.
Bu arada İtalya'da üzüm bağları bulunan Trulli'nin, yarın İstanbul Park'ta buluşacağı Güler Sabancı'ya kendi bağlarından üretilen şaraplardan hediye edeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious