Schumi yine takside

Schumi yine takside.17412
  • Giriş : 05.04.2008 / 12:45:00

Almanya'da bir Türk'ün taksisini kullanmasıyla gündeme gelen eski F1 pilotu Michael Schumacher, senaryo gereği yine ticarî taksiye bindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Formula 1'de 7 kez dünya şampiyonu olan Alman pilot Michael Schumacher, Bermuda merkezli bir firmanın 'Şampiyonlar Sorumlu Davranır" adlı reklâm kampanyasında rol aldı. Firmanın, ürünlerini alkolün kötü sonuçlarından soyutlama çabasının bir parçası olarak başlattığı kampanyada, 'içki içmek ve araç sürmeyi birbirine karıştırmayın' mesajı veriliyor.

Schumacher'in rol aldığı 20 saniyelik reklâm filminde, rezervasyon defterinde ünlü sporcunun ismini gören restoran görevlileri, arabasını park etme konusunda aralarında tartışıyor. Görevliler, Alman pilotun restorana taksiyle geldiğini görünce hayal kırıklığı yaşarken, Schumacher de görevlilere gülümsemekle yetiniyor.

Reklâm filmi, 40 ülkede yayınlanacak. Gazetelere verilecek reklâmlarda ise Schumacher'in ağzından "Bu gece bir yere gidiyorsanız size bir teklifim var: Taksi" mesajı verilecek.

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Autoworld müzesinde kampanyayla ilgili düzenlenen basın toplantısına katılan Schumacher, yol güvenliği için içkili olarak araba kullanmamanın önemine dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious