Scientology tarikatının hedefii Almanya'daki Türkler

Scientology tarikatının hedefii Almanya'daki Türkler.14061
  • Giriş : 21.12.2007 / 12:46:00

Hamburg Eyaleti İçişleri Bakanlığı, son zamanlarda Scientology tarikatının Almanya'daki Türk derneklerine sızarak buralarda kendilerine taraftar toplamaya çalıştıklarını belirterek Türk vatandaşlarının dikkatli ve hassas davranmalarını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hamburg Eyaleti İçişleri Bakanı Udo Nagel, dün düzenlediği basın toplantısında, bakanlık bünyesinde Scientology tarikatına karşı bir çalışma grubu oluşturulduğunu ve bu grubun içinde Türk vatandaşları için de "özel bilgilendirme servisi" bulunduğunu belirtti.

'Derneklere sızdılar'

Nagel, tarikatın Türklere yönelik çalışmaları hakkında alınan duyumdan sonra Türkçe olarak hazırlanan broşürlerin en kısa zamanda Türk dernekleri, sivil toplum örgütleri ve kuruluşları tarafından dağıtılacağını kaydetti.

Scientology tarikatına karşı oluşturulan çalışma grubunun başkanı Ursula Cabera da, söz konusu tarikatın kendisini bir kilise kuruluşu gibi tanıtarak insanları kandırdığına dikkat çekerek, "Bunu insanları kendilerine üye yapmak ve itibar kazanmak için koz olarak kullanıyorlar" dedi.

Cabera, örgütün son günlerde Türk derneklerinin içine girerek, gençleri uyuşturucuyla mücadele için bilgilendirmeye yönelik propaganda çalışmalarında bulunduğunu belirterek, Türk vatandaşlarının bu konuda dikkatli olmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious