Scolari endişe etmiyor

Scolari endişe etmiyor.10310
  • Giriş : 09.04.2008 / 20:18:00

Portekiz milli takımının teknik direktörü Luis Scolari, bazı as oyuncuların kulüp takımlarında beklenen performansı gösterememesinin Euro 2008 için kendisini endişelendirmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsviçre ve Avusturya'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2008 Avrupa Şampiyonası finallerinde Türkiye ile aynı grupta olan Portekiz'in teknik direktörü Luiz Felipe Scolari, mevcut durumda formsuz olan futbolcuları için endişe duymadığını söyledi.

Kaleci Ricardo'nun Betis'te yedeğe düşmesi, Deco'nun Barcelona'da beklenenden çok düşük düzeyde oynaması Portekiz basınında kuşku yaratırken, Scolari, "Avrupa Şampiyonası için 20 günlük çalışma süresi var. Orada hangi futbolcunun ne düzeyde olduğunu görüp, kararı ben vereceğim" dedi.

Ricardo'nun teknik direktörüyle problemleri olabileceği ve bunun kendisini ilgilendirmediğini kaydeden Scolari, Deco ile ilgili soruya, "takım içinde kimin faydalı olduğunu görmem lazım. Şimdi sadece takım düşünülür, eğer takım olamazsak kazanamayız" cevabını verdi.

Avrupa Şampiyonası'na götüreceği 23 kişilik kadro hakkında isim vermeyen, ancak Luis Figo ve Rui Costa gibi emektarları kadroya almayacağını açıkça ifade eden Brezilyalı teknik adam, "sezon sonuna kadar daha çok zaman var. Futbolcular kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar. Henüz çağrılacak isimler garanti değil" dedi.

Meksika milli takımının teknik direktörlüğüne aday olarak gösterilen Scolari, "ben Futbol teknik direktörüyüm ve elbetteki bu tip haberleri memnuniyetle karşılıyorum. Ama şu anda Portekiz milli takımına bağlıyım ve bu duruma gelecekte karar verebilirim. Tek sözüm, Portekiz ile iyi işler yapmaya devam etmek" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious