Şebnem Dönmez bürokrat oldu!

Şebnem Dönmez bürokrat oldu!.14558
  • Giriş : 20.09.2008 / 12:45:00

Vali isimli filmde müsteşarı canlandıran Şebnem Dönmez, "İdealist olmayan, kendi konumunu koruyan, olayların içinden tereyağından kıl çeker gibi geçen bir bürokrat portresi çizmeye çalışacağım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Recep Yazıcıoğlu'nun en son görev yaptığı Denizli'de başlayan "Vali" sinema filmi çekimleri devam ediyor.

Merhum Recep Yazıcıoğlu'nun yaşamından TV'ye uyarlanan "Köprü" dizisinin ardından çekimleri Recep Yazıcıoğlu'nun en son görev yaptığı Denizli'de başlayan "Vali" sinema filmi çekimleri devam ediyor. Filmde Şebnem Dönmez, Ceyda Aydın isimli bir müsteşar yardımcısını canlandırıyor
Merhum Recep Yazıcıoğlu'nun yaşamını anlatan "Vali", ocak ayında hem Türkiye'de hem de Avrupa'da aynı anda vizyona girecek. 'Süper Vali' olarak tanınan Recep Yazıcıoğlu'nu Erdal Beşikçioğlu'nun canlandıracağı filmde, Uğur Polat, İsmail Hacıoğlu, Şemsi İnkaya, Şebnem Dönmez, Hakan Boyav, Ayşegül Ünsal, Gökhan Soylu, Türkü Hazer ve Hakan Gerçek rol alıyor. Yazıcıoğlu'nun, Denizli'de son derece sıradan ancak arkasında yüzlerce soru işareti
bırakan trafik kazasıyla ölümünün perde arkası, ucu uluslararası örgütlere ve gizli servislere dayanan ilginç olaylar filminde beyazperdeye yansıyacak. Filmin birebir Recep Yazıcıoğlu'nun hayatını anlatmadığının altını çizen Erdal Beşikçioğlu, "Bu bir biyografik çalışma değil. Bir trafik kazamız var ve bu kazanın suikast olup olmadığını konusunda ise sadece soru işaretleri bırakıyoruz. Bu soruyu da sorduğumuz zaman seyredenler cevabı içinde bulacaklardır. Önemli olan zaten doğru soruyu sormak, cevabı vermek değil" dedi.
Filmde bir müsteşar yardımcısını canlandıran Şebnem Dönmez, "İdealist olmayan, kendi konumunu koruyan, olayların içinden tereyağından kıl çeker gibi geçen bir bürokrat portresi çizmeye çalışacağım. Zaten döpiyes giyip, makyaj yapıp, ciddi bir ses tonuyla konuşunca kendiliğinden rol geliyor" dedi.

Özgür Çevik, Uğur Polat ve İsmail Hacıoğlu, Denizli'de görevli üç mühendisi canlandırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*