Şebnem Kısaparmak hayat kurtardı

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Programını sunarken intihar girişiminde olan bir gencin kendisini görmek istediğini öğrenen Şebnem Kısaparmak, canlı yayını bırakarak olay yerine koştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü sunucu Şebnem Kısaparmak'ın önceki gün Kanal 7'de programını sunarken başına çok ilginç bir olay geldi. Televizyon kanalını arayan bir polis memuru, o anda bir kişinin TEM Otoyolu üzerinde Sadabad Viyadüğü'nden atlamak üzere olduğunu ve Şebnem Kısaparmak ile görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine canlı yayın sırasında isminin Murat olduğunu ve Urfa Viranşehir'den geldiğini söyleyen şahıs kendisine verilen cep telefonu ile Şebnem Kısaparmak'a bağlandı. Çılgın adam son ümidinin kendisi olduğunu ve yanına gelmezse canına kıyacağını söyledi. Şaşkına dönen Kısaparmak'ın işsiz adamı ikna çabaları fayda vermedi. Yayını bırakıp bırakmama konusunda ikilem yaşayan sunucu, intihar teşebbüsünde bulunan vatandaşın yanına gitmeye karar verdi. Şebnem Kısaparmak'ın yanına geldiğini gören talihsiz vatandaş, kendisine yardım edileceğini öğrenince eyleminden vazgeçti. Ancak, bir saatlik stres yaşayan sunucu baygınlık geçirdi. Kendisine geldikten sonra yayınına geri dönen ünlü sunucu olayın şokuyla şunları söyledi: "Böyle bir şey hayatımda ikinci kez başıma geliyor. Ancak ilk olayda yayında değildim. Ben TRT kökenli bir sanatçıyım. Bize, ne olursa olsun, annemiz babamız da ölse yayının bırakılmayacağı öğretildi. Ancak burada bir insanın hayatı söz konusuydu. O hayata dönmek için beni çağırıyordu. Eğer gidip kurtarmasaydım, ömür boyu kendimi affedemezdim." Şebnem Kısaparmak, bu olayın hiç kimseye örnek olmaması gerektiğini de hatırlatarak, "Sakın insanlar iş bulmak için bu genci kendilerine örnek almasınlar. Yardım istemenin yolu bu değil." demeyi de ihmal etmedi.

MESLEKTAŞLARI OLAYI NASIL KARŞILADI?

"KONU İNSAN HAYATIYSA YAYIN BIRAKILIR"

Konuyu bilmiyorum, şahit de olmadım. Sizin anlattıklarınız çerçevesinde yorumlamak gerekirse mevzu bahis insan hayatıdır ve ne gerekiyorsa yapılmalıdır. İnsan hayatını kurtarmak her etik sahibi yayıncının yapacağı bir şeydir. Canlı yayın bu amaç uğruna terk edilebilir.

“ŞOVUN BİR PARÇASI GİBİ”

TRT'nin bu konuda çok sert kuralları var. Sunucu yayının sorumlusudur. Yayını bırakıp da bir yere gidemez. Özel televizyonlarda böyle şeyler yapılıyor. Kurmaca olduğunu sanmıyorum, adam kalkıp nerelerden gelmiş. Ancak, Şebnem Hanım yayını ağlayarak bırakmış ve adamı kurtarmaya gitmiş. Her şey şovun bir parçası gibi. Sonuçta bir kadın programı ve Şebnem Hanım'a bu iş büyük katkı sağladı...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious