Şeboy: Boğazımdan haram lokma geçmedi

Şeboy: Boğazımdan haram lokma geçmedi.13705
  • Giriş : 20.01.2009 / 17:39:00

''Arı Kovanı'' operasyonu kapsamında gözaltına alınan Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un makam odasındaki bilgisayarına ve belediyenin ihale dosyalarına incelenmek üzere el konuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Soruşturma kapsamında Buca Belediye Başkanlığı binasında inceleme yapan jandarma ekipleri, tüm ihale dosyalarını ve Şeboy'un bilgisayarını incelemek üzere İzmir İl Jandarma Komutanlığına götürdü.

ŞEBOY: BOĞAZIMDAN HARAM LOKMA GEÇMEDİ, GEÇMEYECEK DE. VERİLEMEYECEK HESABIM YOK

Sabah saatlerinde belediye binasına getirilen Cemil Şeboy, jandarma nezaretinde binadan çıkarılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin ''Belediyede herhangi bir suç unsuru bulundu mu?'' sorusu üzerine Şeboy, ''Boğazımdan haram lokma geçmedi, geçmeyecek de. Verilemeyecek hesabım yok. Beni satın alacak para henüz basılmadı, basılamaz da. Bunu herkes böyle bilsin'' dedi.

Bir gazetecinin ''operasyonun siyasi yönünün bulunduğunu düşünüyor musunuz?'' sorusunu ise Şeboy, ''Onu siz değerlendirin, onu zaman gösterecek. İleride bunu öğreneceğiz'' diye cevapladı.

Şeboy, jandarma ekiplerince sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Bu arada, Cemil Şeboy'un ağabeyi Ramazan Şeboy'un da gözaltına alındığı öğrenildi.

Jandarma ekiplerinin bir süredir devam eden takibinin ardından sabah saatlerinde belirlenen adreslere ''Arı Kovanı'' adlı eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, polisin de destek verdiği operasyonlarda Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, bazı meclis üyeleri, bürokratlar, belediye çalışanları ve belediyeyle iş yapan bazı müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişi gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*