Şeboy'a Buca'da coşkulu karşılama

Şeboy'a Buca'da coşkulu karşılama.11770
  • Giriş : 11.02.2009 / 20:43:00

''Arı Kovanı'' adıyla düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanan ve bugün tahliye edilen Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy için konvoy düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de, ''Arı Kovanı'' adıyla düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanan ve bugün tahliye edilen aralarında Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un da bulunduğu 16 sanık, yakınları ve vatandaşlarca coşkuyla karşılandı.

Buca Kırıklar Cezaevi'nden çıkan Cemil Şeboy'u, eşi Sadberk Şeboy ile yakınları karşıladı. Coşkulu kalabalık daha sonra cezaevinden yaklaşık 200 araçlık konvoyla Şeboy ve diğer sanıklara eşlik etti.

Cezaevinden Buca Belediyesi önüne gelen Şeboy için kurban kesildi. Belediye binasının balkonuna çıkarak kalabalığa seslenen Şeboy, ''Kendisini satın alacak paranın olmadığını'' söyledi.

Belediye başkanı olmadan önce de lüks araçlara bindiğini belirten Şeboy, siyaset hırsı değil, Buca'ya hizmet hırsı taşıdığını olduğunu kaydetti.

Şeboy, şöyle konuştu:

''Hırsım Yedigölleri, Mevlana'yı, göleti, belediye binasını, meydanları, forbesi yapmak. Benim aşkım oydu. Ben burada doğdum, karnım burada doydu. Bu memlekete hizmet etmek, boynumun borcuydu. 15 sene bunu yaptım, alnımın akıyla yaptım. Şimdi 2 dairem, 2 dükkanım ve 1 arabam var. İşte mal varlığım bu. Bunun hesabını sorsunlar benden. İşte onun için dedim ki; benim veremeyecek hesabım yok. İddia ediyorum benim belediyem Türkiye'nin en temiz belediyesi.''

Bütün kuruluşlarda ''düzgün olmayan'' insanların bulunabileceğini, bunun içinde askerin de polisin de olabileceğini ifade eden Şeboy, ''Ama önemli olan yöneticiler olarak onları bulup adalete teslim etmektir. Ben 15 yıl bunu yaptım. Benle çalışan arkadaşlarım iyi bilir. Hiçbir zaman çöpleri halının altına süpürmedim. Adalet ve dürüstlük anlayışım vardı. Paraları çarçur etseydik, hırsızlara yedirseydik bu hizmetler yapılır mıydı?'' diye konuştu.

-''HER MUSİBETTE BİR HAYIR VARDIR''-

''Siyasette hırsım olsa şu ana kadar çoktan milletvekili ya da bakan olabilirdim'' diyen Şeboy, ''Her musibette bir hayır vardır. Bu da Allah'tan gelmiştir. Allah bizim belki sabrımızı ölçüp imtihan etmiştir. 15 gün aranızda olamadım ama şimdi yanınızdayım. Sizleri seviyorum'' dedi.

Öte yandan, Şeboy'un belediye binasına girmesiyle, kimi vatandaşlarla basın mensupları arasında gerginlik yaşandı.

Buca Belediyesi'ne yönelik ''Arı Kovanı'' adlı yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınan 34 kişiden aralarında Şeboy'un da bulunduğu 18'i, 25 Ocak'ta mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*