'Seçeriz, yetkimiz var!'

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

AK Parti Grup Başkan Vekili Salih Kapusuz, seçmenin kendilerine dört yıl önce cumhurbaşkanı seçme yetkisini verdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanlığı seçimi taştışmaları hakkında görüşlerini belirten Kapusuz, "Biz cumhurbaşkanını seçme yetkisini milletimizden dört sene önce aldık (CHP’yi kastederek) ama bazıları bunu yeni anladı." dedi.

Kapusuz, "Biz halkımızdan dört sene önce oy isterken hem Türkiye’nin istikrarı için güçlü hükümet hem de halkın seçimi ile oluşan Meclis’in cumhurbaşkanını seçmesi. CHP seçim zamanı iktidar sarhoşu olduğu için bunu anlayamamıştı. Son kalemizde elden gidiyor diyorlar. Bizim dört sene önce söylediğimizi bazıları yeni anladı.’’ şeklinde konuştu.

Ankara’nın Beypazarı ilçesini AK Parti Ankara Milletvekilleri Mustafa Tuna veTalat Karapınar ile birlikte ziyaret eden Kapusuz, burada hükümetin icraatları hakkında bilgi vererek ilçenin sorunlarını dinledi.

Türkiye’nin 2002 Kasım ayından önceki durumu ile 2006 yılını kıyaslayan Kapusuz enflasyonu yüzde 60 düzeyinden alıp tek haneli rakamlara indirdiklerini belirterek "Dolar kuru 2002 yılında 1.700 YTL seviyelerinde bulunuyordu. Aradan yaklaşık dört yıl geçmesine rağmen bugün dolar kuru 1.520 YTL düzeyinde. Halkımızın kendi parasına olan güvenini tekrar sağladık." dedi.

Türkiye’de hayal denilen icraatları gerçekleştirdiklerini belirten Kapusuz, "Sağlıkta vatandaşlarımız arasındaki ayırıma son vererek tüm hastaneleri ve eczanelerimizi bütün vatandaşlarımıza açtık’’ dedi.

Çiftçilere verilen desteklerdeki adaletsizliği sona erdirmek için motorine ve gübreye destekleme getirdiklerini belirten Kapusuz, tarımda uygulanacak yeni projeler ile çiftçilerin AB standardına ulaşacağını belirtti
Toplantıdan sonra açıklamalarda bulunan Salih Kapusuz erken seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili soruyu şöyle cevapladı: "Biz halkımızdan dört sene önce oy isterken iki şey için istedik. Birincisi Türkiye’nin siyasi istikrarı için tek başına güçlü bir hükümet olmak, ikincisi ise sizin seçeceğiniz meclis dolayısıyla hükümet yeni Cumhurbaşkanını seçecek dedik. CHP seçim zamanı iktidar sarhoşu olduğu için bunu anlayamamıştı. Son kalemizde elden gidiyor diyorlar. Bizim dört sene önce söylediğimizi bazıları yeni anladı.’’ dedi.

Bu hükümetin bir çok ilklere imza attığını belirten Kapusuz seçimleri beş yılın sonunda yaparak bir ilke daha imza atacaklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious