'Seçilmiş'lerin tahrikleri bitmiyor

'Seçilmiş'lerin tahrikleri bitmiyor.23312
  • Giriş : 23.10.2008 / 01:00:00
  • Güncelleme : 22.10.2008 / 23:31:18

Bu sayıklamalara güler misin ağlar mısın?! Bakın bebek katiline fiziksel şiddeti kimler emretmiş!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Kars İl Başkan Yardımcısı Turgut Taşkıran, Kürtler'in `Önder' kendisinin `Sayın' olarak nitelendirdiği çetebaşı Abdullah Öcalan'a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çektiği İmralı'da yapıldığını öne sürdüğü fiziksel saldırının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbağ'un talimatıyla gerçekleştirildiğini iddia etti.

DTP Kars İl Başkanı Veli Mükyen'in de aralarında bulunduğu 500 kişilik grup, Öcalan için basın açıklaması yaptı. DTP binasından, Bahri Dağdaş Caddesi üzerindeki Digor Pazarı'na kadar, `Bu işkence sizi de yakar' pankartı taşıyarak yürüyen grup, sık sık `Selam selam İmralı'ya bin selam', `Öcalan'sız dünyayı başınıza yıkarız' sloganlarını attı. Kars Emniyet Müdürü İbrahim Demirci'nin de izlediği basın açıklamasında polisler geniş önlem aldı. DTP Başkan Yardımcısı Turgut Taşkıran, devletin Öcalan'a tecrit ve psikolojik işkence uyguladığını öne sürerken şu iddialarda bulundu:

"Tecrit ve psikolojik işkenceyi de az bulan devlet, geçtiğimiz günlerde bu kez fiziksel şiddete başvurarak Kürt halkına karşı olan kin ve nefretini bir kez daha ortaya koymuştur. Kürt halkı `önder' olarak kabul ettiği sayın Öcalan'a karşı sergilenen yaklaşımın Kürt halkına yaklaşımla eşdeğerde olduğunu her platformda dile getirdiği halde, devletin fiziksel işkenceye başvurması ve sonunda da, bir gardiyanına `Ölümüne de sıra gelecek' dedirtmesi sıradan bir açıklama değildir. Bir gardiyanın esaret altındaki bir halkın liderine fiziksel şiddet uygulaması ancak Genelkurmay Başkanı ve Başbakan'ın talimatı ile olabilir. AKP Hükümeti ile Genelkurmay el ele vererek Kürt halkını gözden çıkardıklarının apaçık beyanıdır. Başbakan ve Genelkurmay Başkanı Kürtler'in refleksini ölçemeye çalışıyorlarsa bunun bedelinin ağır olduğunu görmeliler. Kürt halkı bu refleksi Başbakan'ın Diyarbakır gezisinde çok net olarak ortaya koymuştur."

Basın açıklamasının ardından grup, sloganlar eşliğinde DTP binasına kadar yürüdükten sonra dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*