Seçim, 15 Ocak 2007'de kesinleşecek

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Malatyalı İş adamları Derneği'nin düzenlediği toplantıya katılan Ağar, 15 Ocak 2007 tarihine kadar matematiksel olarak Türkiye'de erken seçim yapılıp yapılmayacağının kesinleşeceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi gerekçesiyle erken seçim istemenin doğru olmadığını belirterek, seçim yapılacaksa bunun ülkedeki ekonomik sıkıntılar nedeniyle gerçekleşmesi gerektiğini savundu.
Mehmet Ağar, Malatyalı İş Adamları Derneği'nin Green Park Otel'de düzenlenen toplantısına katıldı. Gündeme ilişkin iş adamlarının ve gazetecilerin sorularını cevaplayan Ağar, sorunlara bakış açısının önemli olduğunu anlatarak, "Başörtüsü ve İmam Hatip Liseleri meselesi yok diyorsanız yoktur. Ama bu sorunlar görmezden gelinemez. Türkiye bütün bu konuları demokrasi ile aşacaktır" dedi.

Parti olarak Avrupa Birliği vizyonu ve perspektifini muhafaza edeceklerini anlatan Ağar, bu süreçten vazgeçilemeyeceğini anlattı.

Son dönemde dile getirilen "sine-i millete dönme" konusuna da değinen Ağar, erken seçimin gerekçesinin doğru ortaya konması gerektiğinin altını çizerek, "Bizim sayısal yapımız bu konuda herhangi bir şey söylememize gerekçe teşkil etmiyor. Bu konuda, yüksek fikirlerinden milletimizi istifade ettiren Ana Muhalefet Partisi'nin ne düşündüğünü beklemek hakkımız. Bizim meselemiz demokraside normallerin yapılmasıdır. Bu hem iktidardan hem muhalefetten beklentimizdir. Ama bugün ortaya çıkan tabloda bazı şeyleri söyleme hakkımız da vardır. Türkiye'de birileri sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi gerekçesiyle erken genel seçim isterlerken, biz 1 yıldır meydanları dolaşıyoruz. İşçinin, esnafın. Turizmcinin, her kesimin sorunlarıyla ilgileniyoruz. Birçok konuda düşüncelerimizi dile getiriyoruz. Erken seçimin mecburiyeti varsa bu yüzden vardır" İfadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious