Seçim 4 Kasım'da

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Erdoğan, erken seçim tartışmalarına noktayı koydu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Devlet Bakanı Ali Babacan’ın açıklamaları üzerine seçim tarihinin öne çekileceğine ilişkin tartışmalar artarken, Ankara’da topladığı partisinin il başkanlarına, “Seçim 4 Kasım’da yapılacak. Hazırlıklarınızı buna göre yapın” diyerek seçimin normal zamanı olan 4 Kasım’da yapılacağı mesajını verdi.

AKP’nin il, belediye, kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin katıldığı genişletilmiş il başkanları toplantısına Başbakan Erdoğan’ın açış konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam edildi.

BİZİ BIRAKMAYIN
Başbakan Erdoğan Mart ayı genişletilmiş toplantısında yaptırdığı anket ve görüşlerini sorduğu için bu ayki toplantının gündemine Cumhurbaşkanı adayı konusunu aldırtmadı. Buna karşın AKP Van il Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Utku yaptığı konuşmayla toplantının gündemini belirledi. Utku, doğrudan Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Başbakanımız. Başımızda kalın. Daha önce beraber yürüdük bu yollarda sizinle biz. Şimdi de beraber yürüyeceğiz inşallah. Bizi bırakmayın” diye konuştu.
Van Gençlik Kolları Başkanı Utku’nun salonda bulunanları da duygulandıran sözlerine Erdoğan, “Hayırlısı olsun” diye karşılık verdi. Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçim süreci ve adayın belirlenmesi konusunda gerek partisi içinde gerekse sivil toplum örgütlerine yönelik kapsamlı bir istişare süreci gerçekleştirdiğini anlatarak, izledikleri yöntem için, “Dünyada il kez oluyor, benzeri yok” ifadesini kullandı. Erdoğan aday süreci takvimine ilişkin bilgi verirken de istişareleriyle ilgili son tarihin 18 Nisan’daki AKP MKYK olduğunu, bu tarihten sonra adayın açıklanması sürecinin başlayacağını ifade etti.

SEÇİM ZAMANINDA
Toplantının gündeminde Cumhurbaşkanı seçim süreci bulunmadığından teşkilat yöneticileri, seçim bölgelerindeki gelişmeler ve parti çalışmaları hakkında bilgi verdi. Teşkilat yöneticilerine parti politikaları ve TBMM gündemiyle yasalar hakkında açıklamalar yapıldıktan sonra Başbakan Erdoğan toplantıda son sözü aldı.

Başbakan Erdoğan, toplantının kapanışında yaptığı konuşmada en önemli vurgusu gün içinde başlayan seçimin öne çekileceğine ilişkin tartışmayla ilgili oldu. Erdoğan teşkilat yöneticilerine, “Seçimin normal zamanı olan 4 Kasım’da yapılacağı” hatırlatmasında bulundu. Erdoğan, “Milletvekili genel seçimleri 4 Kasım’da yapılacak. Bütün çalışmalarınızı hazırlıklarınızı buna göre yapın. Mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev gezerek parti ve hükümet politikalarımızı attığımız adımları insanlarımıza anlatın” diye konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious