Seçim AK Parti iktidarının sorumluluğunu daha da artırdı!

  • Giriş : 26.07.2007 / 19:18:00

Devlet Bakanı Ali Babacan, seçim sonuçlarının AK Parti iktidarının sorumluluğunu daha da artırdığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Babacan, 22 Temmuz seçimlerinin ardından değerlendirme yapmak ve hemşehrilerine teşekkür etmek amacıyla Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesini ziyaret etti.

Belediye Nikah Salonunda partililerle bir araya gelen Babacan, Şereflikoçhisarlıların AK Parti'ye verdiği destekten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Ali Babacan, 22 Temmuz milletvekili seçiminin Türk demokrasi tarihine damgasını vurduğunu belirterek, ''Yüzde 85'lik oy kullanma oranı, halkın demokrasi konusunda bilinçlendiğini gösteriyor. Verilen oyların tamamına yakını Mecliste temsil ediliyor'' dedi.

Seçim öncesi yaşanan gerginliklerin aksine gayet huzurlu bir seçim geçirildiğini ifade eden Babacan, şöyle konuştu: ''Gelişmiş ülkelerde bile oy sayımları gecikirken, Türkiye gibi kalabalık nüfuslu ülkede seçim sonuçları hızlı bir şekilde belirlendi. Haber ajansları sayesinde seçim sonuçlarından gelen haberler, şeffaf şekilde elde edildi. seçim sonucu Cumhurbaşkanı seçimi konusunda da bir mesajdır. seçim sonuçları AK Parti iktidarının sorumluluğunu daha da artırdı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious