Seçim güvenliği görüşülecek

Seçim güvenliği görüşülecek.9698
  • Giriş : 29.01.2009 / 12:57:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay başkanlığında cuma günü başlayacak ve 7 ilde yapılacak bölge toplantılarında, yerel seçimler öncesi, seçim günü ve sonrasında alınacak güvenlik önlemleri görüşülecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


İçişleri Bakanı Beşir Atalay imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, seçimin huzur ve güven içerisinde yapılmasını sağlamak amacıyla seçimden önce, seçim günü ve seçim sonrası valiliklerce alınacak önlemleri görüşerek değerlendirmek ve gerekli koordinasyonu sağlamak amacıyla 7 ilde bölge toplantıları yapılacak.

Atalay başkanlığında yapılacak toplantılara, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanı İsmail Çalışkan, ilgili illerin valileri, Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatından uygun görev ve rütbeden temsilciler ve İller İdaresi Genel Müdürü katılacak.

Muğla ve Trabzon'da yapılacak bölge toplantılarında ayrıca Sahil Güvenlik Grup Komutanları da hazır bulunacak.

Bölge toplantılarının ilki 30 Ocak cuma günü Bursa'da yapılacak. Diğer toplantılar ise 5 Şubatta Erzurum'da, 6 Şubatta Trabzon'da, 12 Şubatta Gaziantep'te, 13 Şubatta Diyarbakır'da, 19 Şubatta Muğla'da ve 21 Şubatta Kayseri'de gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*