Seçim konvoyunda ölenlerin cenazesine Ağar da katıldı

Seçim konvoyunda ölenlerin cenazesine Ağar da katıldı.6146
  • Giriş : 24.06.2007 / 14:48:00

Demokrat Parti’nin seçim konvoyunda meydana gelen kazada hayatını kaybedenler toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avukat Refik Karatabat (54) ve İnşaat Mühendisi Faruk Özyurt’un (55) cenaze törenine DP Genel Başkanı Mehmet Ağar da katıldı. Ağar, cenaze namazının ardından bir süre tabutun altına girerek taşıdı. Kazada hayatını kaybeden eski il başkanlarından Sadık Gümüşsoy’un (60) cenazesi ise dün defnedilmişti.

Avukat Refik Karabatak için ilk olarak Adliye Sarayı’nda tören düzenlendi. Buradaki törene adliye çalışanları, hakimler, savcılar ve avukat arkadaşları ile yakınları katıldı. Karabatak’ın eşi Fatma ve oğlu Günhazar Karabatak gözyaşlarını tutamadı. Fatma Karabatak, eşinin tabutu önüne konulan fotoğrafını ağlayarak öperken, 8 yaşındaki oğlu Günhazar babasının tabutu başında dua ederek gözyaşı döktü.

Faruk Özyurt ve Refik Karabatak için DP İl Bİnası önüne tören düzenlendi. Buradaki törenin arından cenazeler, Ulu Cami bahçesine getirildi. Cenaze törenine ölenlerin ailesi ve yakınları ile DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AKP Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, DYP eski Nevşehir Mİlletvekili Esat Kıratlıoğlu, Aksaray Valisi Sebati Buyuran, Belediye Başkanı Nevzat Palta, siyasi partilerin adayları, temsilcileri ve DP’lilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Cenaze namazının ardından Mehmet Ağar ve Esat Kıratlıoğlu, Faruk Özyurt’un cenazesini bir süre taşıdı. Mehmet Ağar, kazada hayatını kaybeden 3 partilinin evlerine de taziye ziyaretinde bulunduktan sonra şehirden ayrıldı. Mehmet Ağar cenaze töreninde yaptığı konuşmada, “Dava insanı bunlar. Ardı arkasına bakmadan yolunda yürüyen namusları kaybettik. Allah sabır versin. Yollarda binbir sıkıntıyla geliyoruz. Bu kaçıncı, ne zaman ders alacağız. Bu ne ilgisizlik, alakasızlık. Acı bir gündeyiz ağzımızdan bir laf kaçırmayayım” dedi.

3 GÜN SEÇİM ÇALIŞMASI YOK

Aksaray’da tüm siyasi partiler, kazanın ardından aldıkları bir kararla 3 gün boyunca seçim çalışması yapmayacak. Tüm partiler, gazetelere verdikleri başsağlığı ilanlarında 3 gün seçim çalışması yapmayacaklarını halka da duyurdu.

KAZA NASIL OLMUŞTU

DP İl Teşkilatının organizesi kapsamında, seçim çalışması yapmak için Eskil İlçesi’ne giden yaklaşık 100 araçlık DP konvoyu, Konya- Aksaray Karayolu 28’inci kilometresine geldiğinde, Önder Başbuğ’un kullandığı 68 DY 966 plakalı iş makinesi, Aksaray yönüne seyir halindeyken, Mehmet Seyit Malkondu’un kullandığı 42 HF 846 plakalı Karayolları İl Müdürlüğü’ne ait yol çizgi makinesine çarptı. Ardından karşı şeride geçen iş makinesi, Faruk Özyurt’un kullandığı 06 ERR 88 plakalı otomobile çarptı. Kazada, araçta bulunan Avukat Refik Karabatak olay yerinde yaşamını yitirirken, Faruk Özyurt ile Sadık Gümüşsoy, kaldırıldıkları Aksaray Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı. Kazada ağır yaralanan eski DYP Merkez İlçe Başkanlarından işadamı Süleyman Canbulut’un (48) tedavisi ise Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sürüyor. Canbulut’un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious