Seçim otobüs firmalarını sevindirdi

Seçim otobüs firmalarını sevindirdi.17149
  • Giriş : 24.03.2009 / 22:48:00

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte otobüs terminalleri hareketlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terminallerde yaşanan hareketlilik otobüs firmalarını sevindirirken, kimi seçmenlerin oy için 25 saatlik yolu göze almaları demokrasi bilincini de ortaya koyuyor.

Eğitimleri sebebiyle Türkiye'nin değişik şehirlerinde okuyan öğrenciler, oylarını kullanmak için uzun yolculukları göze alıyor. İzmir'de eğitim gören Hüseyin Y. (20) oyunu kullanmak için Ordu'ya, Gökhan E. (19) Afyon'a, Eyüp D. (23) Iğdır'a gitmeye hazırlanıyor. Iğdır'a gidecek olan Eyüp D., "İrademin sandığa yansımasını istiyorum. 25 saatlik yolculuğu göze alarak oyumu kullanmaya gideceğim. Benim gibi düşünen çok kişi olduğunu biliyorum." diyor.

Otobüs firmaları yaşanan yoğunluktan memnun. Pamukkale Turizm işletme müdürlerinden Derya Çakıray, vatandaşların yolculuk için daha çok seçim gününü ve bir gün öncesini tercih ettiklerini ifade ediyor. Yeni Diyarbakır firmasından Ahmet Genç, 25-28 Mart tarihleri arasında büyük bir yoğunluk yaşandığına dikkat çekiyor. İzmir Otogarı'nda Niğde Aydoğan, Yeni Diyarbakır, Lüks Erzincan ve Midyat Seyitoğlu firmalarını temsilen bilet kestiklerini belirten Genç, "Bu dört firmanın sefer yaptığı bütün illere seçim öncesinde yoğun talep var. Gidenlerin çoğunu öğrenciler ve işçiler oluşturuyor. Otobüslerin tamamına yakını dolu gidecek gibi görünüyor." şeklinde konuşuyor. Vangölü Turizm'den Abdullah Kolyiğit de rezervasyonlarda artış olduğunu ifade ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*