Seçim sonuçları Resmi Gazete'de

Seçim sonuçları Resmi Gazete'de.10665
  • Giriş : 06.07.2009 / 23:11:00

YSK, 7 Haziran 2009'da 21 yerde belediye başkanlığı 8 yerde belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği, 2 yerde de belediye meclisi üyeliği olmak üzere toplam 31 yerleşim biriminde yapılan yenileme-ara seçimlere ilişkin sonuçları ilan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yüksek seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2009'da 21 yerde belediye başkanlığı 8 yerde belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği, 2 yerde de belediye meclisi üyeliği olmak üzere toplam 31 yerleşim biriminde yapılan yenileme-ara seçimlere ilişkin sonuçları ilan etti.
Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yer alan YSK'nın konuya ilişkin kararında, mahalli idareler ara seçimlerinde adaylığı veya seçimi kaybeden devlet memurları ve diğer kamu görevlilerinin YSK'nın seçim sonuçlarını ilanını takip eden bir ay içinde müracaat ettikleri takdirde göreve dönebilecekleri hatırlatıldı.

Bu arada, Yozgat'ın Sorgun ilçesi Gülşehri Beldesi Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisi Üyeliği seçimlerinin, seçim iş ve işlemleri sebebiyle YSK tarafından iptal edilerek, yenilenmesine karar verildiği için toplu sonuca dahil edilmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*