Seçim startını Siirt'ten verecek

  • Giriş : 29.05.2007 / 08:44:00

Erdoğan, seçim startını şu anda milletvekilli olduğu Siirt'ten verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, aynı gün Batman'da da vatandaşlara hitap edecek.

4 Haziran'da Yüksek seçim Kurulu'na listelerin verilmesinin ardından, 5 Haziran'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, miting meydanlarına iniyor. AK Parti teşkilatı, 78 ilin miting programlarını yaptı.

Erdoğan'ın TOKİ açılışları nedeniyle son iki haftada Erzurum, Van ve Sivas'ta miting gerçekleştirmesi nedeniyle bu kentlere yapılacak geziler programa dahil edilmedi. Parti teşkilatı, Erdoğan'ın katıldığı bu açılışları seçim mitingi çerçevesinde değerlendirirken, ihtiyaç duyulduğu takdirde bu illere gidilebileceği de belirtildi. 5 Haziran'da başlayacak ve 21 Temmuz'da sona erecek olan mitinglerde başlangıç noktası Başbakan Erdoğan'ın şu anki seçim bölgesi olan Siirt olacak. Aynı gün Batman ve Bitlis'te de mitingler programa alınırken Erdoğan'ın Siirt ve Batman illerine giderek seçmenleriyle buluşması 22 Temmuz seçimlerinin startını vermesi bekleniyor.

15 TEMMUZ'DA İstanbul'DA

Teşkilatta yapılan düzenlemeyle bazı günler 2, bazı günler üç miting gerçekleştiribilecek. Taslak programa göre, Başbakan Erdoğan İstanbul'da 15 Temmuz'da, Ankara'da 17 Haziran'da, İzmir'de de 8 Temmuz'da vatandaşlara hitap edecek. Erdoğan, iki önemli kent olan Diyarbakır ve Kayseri'ye aynı gün giderek halka hitap edecek. Başbakan'ın bu illere ziyareti 24 Haziran'da gerçekleşecek. 23 Haziran'da Gaziantep ve Şanlıurfa'ya gidecek olan Başbakan Erdoğan, 10 Haziran'da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın seçim bölgesi Antalya ile Konya kentlerine gidecek. Erdoğan, memleketi Rize ve Trabzon'da 1 Temmuz günü giderek hemşehrilerine hitap edecek. 4 Temmuz'da Bursa ve Sakarya mitinglerini yapacak olan Başbakan Erdoğan, kapanış mitingini ise 21 Temmuz'da Adana'da gerçekleştirecek. Başbakan Eroğan'ın 50'ye yakın mitinge katılması da hedefleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious