'Seçim tankerlerine' trafikten men

'Seçim tankerlerine' trafikten men.8408
  • Giriş : 21.06.2007 / 16:47:00

Cem Uzan'ın fotoğrafları ve partinin seçim vaatleri yer alan 3 tanker, trafikten men edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli'nde, üzerlerinde Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan'ın fotoğrafları ve partinin seçim vaatleri yer alan 3 tanker, “Ticari Araçlarda Reklam Bulundurulması Yönetmeliği”ne aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle trafikten men edildi.

GP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli milletvekili adayı Selahattin Bal, yaptığı açıklamada, Grand Yükseliş Otel'in otoparkında, üzerinde “Ezilenler iktidar olacak”, “Mazot 1 YTL” yazılı ve Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın fotoğraflarının bulunduğu 3 tankerin, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince trafikten men edildiğini bildirdi.

Tankerlerin otelin otoparkından alınarak Emniyet Müdürlüğünün kontrolündeki bir otoparka götürüldüğünü öğrendiğini belirten Bal, şunları kaydetti:

“Mazotun 1 YTL olmasını istemeyenler, hukuk dışı uygulamalar yapıyor. Aynı durumda olan siyasi partilerin araçları neden durdurulmuyor ve trafikten men edilmiyor. Bürokratlar sanki AKP'nin bürokratları gibi çalışıyor. Diğer taraftan trafik polisleri, 'Cem Uzan'ın fotoğrafını kaldırın, tankerleri serbest bırakalım' demiş. Böyle bir şeyi kabul etmemiz söz konusu olamaz. Genel Başkanımız Cem Uzan'ın fotoğrafını asla kaldırmayacağız. Ezilenler iktidar olacak.”

Bu arada, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, tehlikeli madde taşıyan tankerlerin, Ticari Araçlarda Reklam Bulundurulması Yönetmeliği'ne uygun davranmadığı, tankerlerden birinin ruhsatı olmadığı için trafikten men edildiğini belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious