Seçim tansiyonu yükselmeye başladı

Seçim tansiyonu yükselmeye başladı.11773
  • Giriş : 03.03.2009 / 16:51:00
  • Güncelleme : 03.03.2009 / 17:30:59

Yerel seçimlere sayılı günler kala tansiyon yükselmeye başladı. Aksaray'ın Yeşilova beldesinde CHP ve MHP adaylarının seçim büroları kurşunlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aksaray Merkeze bağlı Yeşilova beldesinde CHP ve MHP adaylarının seçim büroları kurşun yağmuruna tutuldu.

Olay, dün gece geç saatlerde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Yeşilova Kasabası çarşı merkezinde bulunan CHP ve MHP seçim büroları gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kurşunlandı. Kapı, pencere ve duvarlarda küçük çaplı hasar meydana geldi. Olayın gece meydana gelmesi ve seçim bürosunda hiç kimsenin bulunmaması can kaybını önledi.

Gece silah seslerini duyan bazı vatandaşlar, seslerinin kesilmesinin ardından hızla ilerleyen bir otomobil sesi de duyduklarını ifade söylediler. Yeşilova Jandarması olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı. seçim bürolarının çevresinde inceleme yapan kriminal jandarma ekipleri boş mermi kovanlarını incelemeye aldılar.

Şimdiye kadar Yeşilova'da seçim nedeniyle üzücü bir olayın yaşanmadığını ve bundan dolayı üzgün olduklarını belirten vatandaşlar, "Bunu yapan bir Yeşilovalı olamaz. Yeşilova halkı seçim veya parti gibi olaylar nedeniyle asla böyle bir hareketin içine girmez, tenezzül etmez. Bu kurşunlama olayını kasabaya dışardan gelen birkaç kendini bilmezin yaptığını düşünüyoruz" diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*