Seçimde 1.5 milyon AKP'li görev yapacak

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

AKP, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla seçimde Türkiye’deki toplam 175 bin sandıkta 1.5 milyon partilinin görev yapmasını kararlaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre AKP teşkilatlarının hafta sonunda yapılan Danışma Meclisi toplantılarında seçim hazırlıkları değerlendirildi. Parti yöneticileri ve milletvekillerinin de katıldıkları toplantılarda teşkilatlara, Başbakan Erdoğan’ın seçimlerde her bir sandıkta, kadın kollarından 3, gençlik kollarından 3 ve ana kademe parti teşkilatından 3 olmak üzere toplam 9 partilinin görev yapmasını istediği talimatı iletildi. Teşkilatlara, 10 Mart tarihine kadar Türkiye genelindeki her bir sandıkta görev yapacak 9 görevliyi belirlemeleri istendi.

AKP yönetiminden verilen bilgiye göre, Türkiye’de toplam 175 bin seçim sandığı bulunuyor ve seçimlerde seçmenler bu sandıklarda oy kullanıyor. Bu durumda her bir sandıkta 9 partilinin görevlendirilmesi, seçimlerde yaklaşık olarak 1.5 milyon AKP’linin sandık başlarında görev yapması anlamına geliyor.

Teşkilatların her bir sandıkta görev yapacak 9 kişiyi belirlemesinin ardından Türkiye genelindeki 1.5 milyon sandık görevlisi, genel merkezden gönderilecek yönetici ve uzmanlar tarafından eğitimden geçirilecek. Sandık görevlilerine, oy kullanma sırasında dikkat etmeleri gereken konular, seçim kurullarına yapılacak itirazlar, oy kullanmaya ilişkin partili seçmene yapılacak yardım ve ortaya çıkabilecek sorunlar konusunda parti yönetimine doğrudan bilgi verilmesine ilişkin eğitim verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious