Seçime girecekler yarın istifa günü

Seçime girecekler yarın istifa günü.9418
  • Giriş : 30.11.2008 / 12:05:00

Kamu görevlileri ve TSK mensupları, 29 Mart 2009'da yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olabilmek için en geç yarın saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Yüksek seçim Kurulu'nun (YSK) konuya ilişkin kararına göre, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olabilmek için kamu görevlileri, siyasi parti yöneticileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, seçimin başlangıç tarihinden bir ay önce görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekiyor.

Buna göre, kamu görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının en geç yarın saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekecek.

Görev yaptıkları yerden aday olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin de en geç yarın saat 17.00'ye kadar istifa etmeleri gerekiyor.

Kamu görevlilerinden emeklilik suretiyle aday adayı olacaklar da en geç yarından geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini yarın saat 17.00'ye kadar verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*