'Seçimle ilgili kararı AKP verecek'

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, erken seçim ile ilgili olarak "Seçimle ilgili kararı partimiz verecektir. Tekrar eski tartışmalara dönmeye gerek yok" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Ticaret Odası'nda yapılan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Genel Kurulu'na katılan Devlet Bakanı Tüzmen, salona girişte gazetecilerin erken seçim ile ilgili sorularını cevapladı. Basında yer alan baskın erken seçim yapılacağına ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine Tüzmen, "Arkadaşlar kendi fikirlerini beyan etmişler. seçim ile ilgili kararı partimiz verecektir. Partimizin kurulları arasında, bakanlarımız arasında tartışılır ona göre karar verilir" diye konuştu.

Baştan beri seçimlerin Anayasa'ya uygun olarak 5 yılda yapılmasını istediklerini ve bu yönde açıklamalar yaptıklarını hatırlatan Tüzmen, böylelikle cumhuriyet tarihinde ilk defa bir partinin erken seçime gitmemiş olacağını söyledi. "Tekrar aynı tartışmalara dönmeye gerek yok" diyen Tüzmen, "En doğrusu neyse buna partimiz karar verir. Ona göre biz de hareketimizi belli ederiz. Kişisel arzum normal tarih olan kasım ayında seçimlerin yapılması ve Türkiye'nin bir ilki başararak, yoluna devam etmesi" şeklinde konuştu.

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Tüzmen, "Bir ülkenin birlik beraberilk için herkes elinden gelen çalışmayı yapıyor. Tüm kesimler kendi üstüne düşen görevi yerine getirmeye çalışışor. Bu önemlidir. Türkiye, tüm Ortadoğu, komşu ve bölge ülkeleri arasında örnek gösterilen ülkedir" dedi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ise, erken seçimle ilgili sorulara kendi alanı ilgili olmadığı için bu konuda bir şey söylemeyeceğini belirterek, seçimlerin ekonomiyi etkilemeyeceğini savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious