Seçimler 2008' e kaldı

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Askeri bir darbeyle yönetime gelen Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref’in daha önce 2007 yılında yapılacağını açıkladığı genel seçimler 2008’e ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan Milli Meclisi dün yapılan oturumda genel seçimlerin 2008 yılının ocak ayı içerisinde yapılmasına oy birliği ile karar verdi. Bu durumda 2007 yılında yapılması planlanan devlet başkanlığı seçimleri şimdiki meclisini görev süresi içerisinde yapılacak. 15 Eylül’de gerçekleşecek olan devlet başkanlığı seçimine Devlet Başkanı Müşerref’in tek aday olarak katılıp kazanmasına kesin gözüyle baklıyor. Pakistan Milli Meclisi, yeni meclisin 15 Ocak 2008’de yapılacak genel seçimlerle belirlenmesine karar verdi.

Pakistan’ı Başbakan Şevket Aziz’in başkanlığını yaptığı Müslüm Lig partisi yönetiyor. Pakistan’dan daha fazla geçmişi olan Müslüm Lig partisi Müşerref’in 1997 yılında yaptığı askeri darbenin ardından yapılan seçimde iktidara gelmişti. Müslim Lig partisi hükümeti teknokratlardan oluşuyor ve Müşerrefi’in devlet başkanlığını destekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious