Seçimler ekonomiyi etkilemeyecek

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ekonomiyi etkilemeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir dizi temaslarda bulunmak için Konya'ya gelen Bakan Coşkun, Konyalı sanayicilerin ve esnafın sorunlarını dinledi. İş adamlarının sorularını cevaplayan Bakan Coşkun, "Kapımız 24 saat açık. Her zaman gelebilirsiniz." dedi.

Konya Ticaret Odası'nın meclis toplantısına katılan Bakan Ali Coşkun, kendi hükümetleri döneminde Türkiye'nin yeniden bir güven ortamına kavuştuğunu söyledi. Sağlanan güven ortamında hükümetin iki önemli çalışma gerçekleştirdiğini ifade eden Coşkun, "Bunlardan biri dış politikada şahsiyetli politikalar gütmek. İkincisi özel sektör öncülüğünde kalkınma modeli öncülüğünde krizleri atlatmak, ekonomiyi darboğazdan kurtarmak ve sürdürülebilir bir büyüme sürecine ulaşmak ki ortalama yüzde 7,8'le gelişmekte olan ülkeler arasında en hızlı gelişen ülke olmuştur." diye konuştu.

Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Coşkun, seçimin Türkiye'de bazı güç odakları ve basın organlarının gündemde tutmaya çalıştığını belirtti. Bunların ekonomiyi etkilemeyeceğini dile getiren Coşkun, sanayicilere, "Rahatlıkla yatırım yapabilirsiniz." dedi.

Türkiye'ye yapılmış olan en büyük kötülüklerden İmam Hatip Liselerini devre dışı bırakmak için meslek liselerininin katledilmesi olduğunu vurgulayan bakan Coşkun, bunu yapanların büyük vebal atında olduğunu ifade etti.

Bakan Ali Coşkun, daha sonra Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odasın'a geçerek burada esnafın sorunladını dinledi. Esnafın sorunlarını dinlemek için Konya caddelerinde dolaşan Bakan Coşkun'a bir vatandaş, "Burada ne dolanıyorsunuz. Dolaşacağınıza gidin ekonomiyle uğraşın." diye tepki gösterdi.

Bakan Coşkun, AK Parti Konya İl Teşkilatını ziyaret ettiktan sonra Mevlana Müzesini gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious