Seçimler var olma mücadelemiz

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, seçimlerin Türkiye'nin 'var olma yok olma' mücadelesi olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazan, "Önümüzdeki seçimler ikinci İstiklal Marşı'nın yazılmasını önlemek için gerçekleştirilecek" dedi.

Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı merkezinde basın toplantısı düzenleyen Kazan, Türkiye'nin ABD, AB ve IMF üçgeninde yönetilen bir ülke haline geldiğini, AK Parti'nin de bunların taşeronluğunu yaptığını öne sürdü. AK Parti hükümetinin 3 Kasım 2002 seçimlerinden önce 3Y (Yolsuzluk-Yoksulluk-Yasaklar) ile mücadele edeceğini vaat ettiğini ancak bunların hiçbirini gerçekleştiremediğini savunan Kazan, verilen sözlerin tutulmadığını ifade etti. Parti olarak ilk hedeflerinin Türkiye'yi yaşanılabilir bir ülke haline getirmek olduğunu anlatan Şevket Kazan, bunu gerçekleştirecek güce sahip olduklarını söyledi.

Hükümetin iktidara geldiğinde 10 bin kilometre duble yol yapma sözü verdiğini hatırlatan Kazan, "Bu yolları 2 yılda bitirme sözü veren hükümet 4.5 yıl geçmesine rağmen çalışmaları tamamlayamadı. Şimdi de Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait İstanbul'daki arsayı satın alan Zorlu Holding'in parası ile yolları tamamlayacaklarmış. Halbuki o parayı açıklara kullanacaklar. Şu anda gördüğünüz manzara ne ise seçimde de aynısı olacaktır" dedi.

Hükümetin hem kendisini hem de Türkiye'yi felakete sürüklediğini iddia eden SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, 4 Kasım 2007 tarihinde yapılacak seçimlerin Türkiye için oldukça önemli olduğunu söyledi. Genel seçimlerin öne çekilebileceğini açıklayan Kazan, mayıs ayı içerisinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından seçimlerin haziran sonu ya da temmuz ayı içerisinde yapılma ihtimalinin son derece kuvvetli olduğunu ifade etti. Bu sebeple parti olarak alarm halinde olduklarını dile getiren Şevket Kazan, Saadet Partisi'nin 1 milyon üyesi bulunduğunu ve seçimlerde en az 4 milyon oy alacak kapasitede olduklarını kaydetti.

Genel seçimlerin Türkiye'nin 'var alma yok olma' mücadelesi olduğunu savunan Kazan, şöyle konuştu: "Kasım ayı içerisinde yapılacak seçimler, ikinci İstiklal Marşı'nın yazılmasını önlemek için gerçekleştirilecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious