Seçimlerde terörle sonuca varılmaz

Seçimlerde terörle sonuca varılmaz.21137
  • Giriş : 28.10.2008 / 18:45:00

Demokrasi dışı eylemlerle başarı elde etmek isteyen varsa aldanır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''Hiçbir zaman ve hiçbir şekilde demokrasi dışı eylemlerle, argümanlarla demokrasi, demokratik işlevler engellenemez. Bu noktada başarı elde etmek isteyen varsa aldanır'' dedi.

Tanrıverdi, Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer'i makamında ziyaret etti, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

ALDANMASINLAR

Tanrıverdi, burada bir gazetecinin, ''Doğu Anadolu'da DTP'nin AK Parti'ye belediye başkanlıklarını kaptıracağı, eylemleri de bu yönde yaptığı konusunda söylemler var. Özellikle Doğu Anadolu'da AK Parti'nin oy kaybına uğradığı söyleniyor bununla ilgili neler söyleyeceksiniz'' şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı:

''Bu söylemleri biz de duyuyor ve eylemleri görüyoruz. Yine de çok açık şekilde ifade ediyoruz ki Türkiye'de demokratik sistem, Türkiye'nin işleyen parlamentosu, demokrasinin yerleşmesi ve kökleşmesi adına faaliyet gösteren siyasi partileri vardır. Bu yörelerde faaliyet gösteren siyasi partilerimiz de demokratik ilke ve düşünceler çerçevesinde hareket edeceklerdir diye düşünüyorum. Şunu ifade ediyorum hiçbir zaman ve hiçbir şekilde demokrasi dışı eylemlerle, argümanlarla demokrasi, demokratik işlevler engellenemez. Bu noktada başarı elde etmek isteyen varsa aldanır. Terörle seçimlerde sonuç almak isteyenler varsa aldanırlar.''

HERKES ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPACAKTIR

Tanrıverdi, başka bir gazetecinin, DTP milletvekillerinin, terör örgütü elebaşına son zamanlarda ''sayın'' diye hitap etmelerini nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine de, ''Demokrasi dışı eylemlerle zemin hazırlamak için onlar bunları kullanabilirler. Bunu halkımız, ülkemizin ilgili yetkili kurumları, birimleri yakından takip etmektedir. Bu noktada herkes üstüne düşeni elbette yapacaktır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*