'Seçimlerde yerel hizmetler öne çıkıyor'

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, genel seçimlerde, yerel yönetimlerin yatırımlarının çok daha ön plana çıktığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Bursa Kadın Kolları İl Başkanı Canan Candemir Çelik, toplantının açılış konuşmasında, kadınların toplum hayatındaki yerinin kabul edilmesi gerektiğinin altını çizdi. AKP'nin kadınlara gereken değeri verdiğini anlatan Candemir, bu çerçevede kadınların 17 ilçede de teşkilatlardaki görevlerini aldığını kaydetti.

Candemir'in ardından AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Selma Kavaf, partililere hitap etti. Partilerde teşkilatlanmanın öneminden söz eden Kavaf, kadınların siyasetteki yerine de değindi. Bu tür toplantıları siyasetin kurgulandığı ve planlandığı yerler olarak nitelendiren Kavaf, siyasetteki en önemli noktanın ise gönüllülük olduğunu söyledi. Gönüllülüğün keyfiyet olarak algılanmaması gerektiğinin altını çizen Kavaf, "Teşkilatlar gönüllü olarak disipline olmalıdır. Siyasette hiç kimse tek başına karar alamaz. Teşkilatlanma bu nedenle önemlidir ve siyasseteki başarının sırrıdır" diye konuştu.

Kadın Kolları Danışma Meclisi'nin ardından AK Parti İl Danışma Meclisi Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel'in katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda AK Parti Hükümeti'nin icraatlarından söz eden Göksel, "Biz bir aileyiz. AKP, 5 yıllık iktidar süresinin 4 yılını hızlı bir gelişme ile tamamladı. Hala halkın arasında başımız dik olarak dolaşabilyorsak bu bizim iyi işler yaptığımızın en somut göstergesidir" dedi.

AK Parti'nin hizmetlerinin oy endişesi ve seçim telaşı taşımadığını savunan Göksel, yakında genel seçimlerin yapılacağını da anımsattı. Genel seçimlerde, seçmenin daha çok yerel yönetimlerin çalışmalarına önem verdiğine dikkati çeken Göksel, bu çerçevede çalışmaların halka iyi anlatılmasının şart olduğunu sözlerine ekledi. İl Danışma Meclisi'nde yatırımlarla ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, ulaşım yatırımlarıyla halkın yollarda geçirdiği zamanı kısalttıklarını söyledi.

Bursalıların 2007 yılının baharında ulaşıma açılacak hızlı feribot sayesinde İstanbul'u kapı komşusu yapacaklarını anlatan Şahin, Santral Garaj Kent Meydanı, Merinos Parkı, Emirsultan Meydanı gibi projelerle de Bursa'nın kabuk değiştireceğini kaydetti. Şahin, şehiriçindeki ulaşım yatırımlarının bitmediğini belirtirken, Bursa'nın 2007'de 4 yeni kavşağa daha kavuşacağını müjdeledi. AK Parti İl Başkanı Hayrettin Çakmak da, seçim sürecine girilmesinden söz ederken, "Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu partiyi seçilme barajının altına çeken CHP, ülkücüleri küstüren MHP ve DYP böyle muhalefet yapmaya devam ettikçe biz daha çok seçim kazanırız" diye konuştu.

Danışma meclisi toplantılarına, milletvekilleri Altan Karapaşaoğlu, Faruk Anbarcıoğlu, Şevkte Orhan, Mustafa Dündar, Aldülmecit Alp ve Mehmet Emin Tutan ile çok sayıda partili kadın katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious