Seçmen listeleri sanal alemde

Seçmen listeleri sanal alemde.13026
  • Giriş : 01.12.2008 / 20:43:00

Bugünlerde hummalı bir biçimde muhtarlıklarda askıya çıkan seçmen listelerini kontrole giden vatandaşlara İstanbul Başakşehir mahalle muhtarlığından teknolojik bir hizmet geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Normalde vatandaşların bir günlerini heba edip seçmen listelerini kontrole giderken, Başakşehir Muhtarlığının kurmuş olduğu internet sitesinden seçmenler T.C nolarını yazıp seçmen kayıtlarının olup olmadıklarını kontrol edebiliyor.Bu hizmet YSK nın resmi sitesinde sadece seçime yakın bir zamanda vatandaşların sandık numaralarını bulmaları için uygulanıyor.

Seçmen listelerinin djital ortamda yayınlanması ise ilk kez görülen bir çalışma. Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz Başakşehir Mahalle Muhtarı fatih Mehmet Yıldırım ise, günümüzde zamandan daha kıymetli birşeyin olmadığını, imkanlar dahilinde böyle bir hizmeti yapmakla vatandaşlarımızın muhtarlığa gelmeden evlerinde ve işyerlerinden askıları kontrol etme imkanı bulduklarını söylerken bunun ilk kez uygulanan bir sistem olmasından dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

BAŞAKŞEHİRMUHTARLİĞİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*