Seçmen listeleri tekrar askıya çıkıyor

Seçmen listeleri tekrar askıya çıkıyor.13963
  • Giriş : 26.12.2008 / 09:19:00

YSK tartışmaların ortasında kaldı ancak başkan Aydın, 'Yasalar ne ise onu uyguluyoruz' dedi, bir soruyu da cevap bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüksek seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, ''Yüksek seçim Kurulu yasaları uygular. Yasalar ne diyorsa o konuda kararını veriyor'' dedi.

Aydın, YSK'dan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçim takviminin hazırlandığını ve Cumartesi günü tamamlanacağını belirten Aydın, takvimde değişiklik olmazsa 5 Ocak itibariyle seçmen kütüklerinin tekrar askıya çıkacağını ve 30 Ocak 2009 tarihine kadar askıda kalacağını söyledi.

Seçmen kütüklerinde olduğu iddia edilen sorunlarla ilgili gerekenin YSK tarafından yapıldığını, belgeli olarak yapılan itirazların incelendiğini ifade eden Aydın, İlçe seçim Kurul başkanlarının itirazlara ilişkin kararlarını verdiğini kaydetti.

Aydın, ''Kurulun tartışmaların içine sokulmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, ''YSK'nın yasaları uyguladığını, yasalar ne diyorsa o konuda karar verdiğini'' vurguladı.

Muammer Aydın, ''Yüksek yargı organları arasında derin bir çatlak, düşünce ayrılığı oluştuğuna siz de inanıyor musunuz?'' sorusunu yanıtsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*