Seçmen 'resmi imaj'dan sıkıldı

Seçmen 'resmi imaj'dan sıkıldı.20273
  • Giriş : 18.06.2007 / 19:52:00

Seçmen, alanlara inen siyasetçilerin vaatleri kadar imajlarını da değerlendiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Koyu renk takım elbiseden sıkılan seçmenler, liderlerden imajlarına özen göstermesini bekliyor. Liderlerin kıyafetlerini ve nasıl giyinmesi gerektiğini ünlü modacı Faruk Saraç yorumladı.

Seçmen sadece siyasilerin vaatleriyle değil görünüşleriyle de ilgileniyor.

Seçmenlere göre günümüz politikacısına artık koyu renk takım elbise yakışmıyor.

Vatandaşlar, siyasilerin çok sıkıcı giyindiğini, daha halktan olmaları gerektiğini düşünüyor. Bazı kişiler ise siyasilerin spor giyinmeleri gerektiği görüşünde.

Faruk Saraç konuyla ilgili olarak, "Özellikle Başbakan ve Dışişleri Bakanı'na muhakkak image maker şart" dedi.

Kırmızı kravat şart

Siyasiler kampanyalar sırasında geleneksel çizgilerinin dışına çıkmıyor. Lacivert ya da siyah takım, içine beyaz gömlek ve takımın olmazsa olmazı kırmızı kravat.

Saraç, "Bir başkan korumasıyla aynı kravatı takıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir. Yumurta ikizleri gibi. Vatandaş artık bu resmiyeti pek fazla önemsemiyor.Toprak, krem rengi giymeli" diye konuştu.

Modacı Faruk Saraç'a göre günümüzün lideri, kalıplardan uzak durmaya özen göstermeli, modayı takip etmekle kalmayıp, sade ve şık olmalı.

Saraç ayrıca, "Sade şık olmak her zaman öncüdür. Çizgili kravatla kalkıp, ABD Başkanı'nı ziyaret etmek çok yanlış. Uzun birinin çizgili bir şeyi giymesine benzer bu" dedi.

En iyi giyinen Cem Uzan

Saraç'a göre en iyi giyinen politikacı Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan.

Saraç, "Beyaz gömlek, kolları kıvrılmış, üzerinde terlemiş bir beyaz gömlekle çıktı hep. Çok güzel bir imaj çalışmasıydı bu, insanlara daha yatkın geldi. Bizim insanımız iç içe olmayı seviyor" dedi.

Modacı Saraç, seçim öncesi liderlerin kıyafetlerini hazırlamaya talip ve oldukça iddialı.

Modacı Faruk Saraç, "Bir başkan getirin bana oyunu yüzde iki artırayım.
22 Temmuz seçimleri öncesi, mitinglerde boy gösteren siyasilerin kıyafetlerine modacı eli de değmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious