Seda Sayan Tokat'ta okul yaptıracak

Seda Sayan Tokat'ta okul yaptıracak.14369
  • Giriş : 02.04.2008 / 21:16:00

Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında sanatçı Seda Sayan'ın, Tokat'ın Pazar ilçesine annesinin adına okul yaptıracağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sanatçı Seda Sayan'ın annesi Ayşe Ak Gürsaçar, AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün, akrabası Hatice Gürsaçar ve Seda Sayan'ın menajeri Stelyo Pipis ile birlikte Tokat Valisi Recai Akyel'i makamında ziyaret etti.

Ayşe Ak Gürsaçar, ziyarette kızı Seda Sayan'ın, kendisinin isteği doğrultusunda Tokat'ın Pazar ilçesinde okul yapımı için söz verdiğini belirterek, ''Okulun yapım masrafları tamamen Seda Sayan tarafından karşılanacak. Kızım, benim adımı verecek. Ama ben ismimin yanına onun ismini de yazdıracağım'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Seda hanım oynadığı dizide okul yaptırıyordu. Bu gerçek oldu. Ne dersiniz?'' şeklindeki sorusu üzerine, Ayşe Ak Gürsaçar, ''Evet gerçek oldu. Ama çoktandır okul yaptırmayı düşünüyordu. Seda Sayan 15 sene önce Tokat'a gelmişti. İnşallah bir aksilik olmazsa 3 Mayıs'ta da konser verecek'' dedi.

Tokat Valisi Recai Akyel ise Seda Sayan'ın memleketini unutmadan Pazar ilçesinde okul yaptırmasını sevinçle karşıladıklarını bildirdi.

Ak Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün de ''Hemşehrimiz Seda Sayan'a annesinin doğduğu yere okul yaptıracağı için çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Vali Akyel daha sonra Ayşe Ak Gürsaçar'a ve Seda Sayan'a iletilmek üzere menajeri Stelyo Pipis'e Tokat yazması hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious