Sedat Hakkı Eldem'i anma etkinlikleri

Sedat Hakkı Eldem'i anma etkinlikleri.8315
  • Giriş : 11.11.2008 / 17:00:00

Ünlü mimar Sedat Hakkı Eldem doğumunun 100. yılında çeşitli etkinliklerle anılacak...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

20. yüzyıl Türk mimarisinin en önemli isimlerinden Sedad Hakkı Eldem, doğumunun 100., ölümünün ise 20'nci yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin düzenlediği etkinliklerle anılacak.

Türkiye'nin lider sigorta şirketi Aksigorta da, sanata ve sanatçıya verdiği desteği Doğumunun 100. Yılında Sedad Hakkı Eldem'i Anma Etkinlikleri'nin sponsorluğunu üstlenerek sürdürüyor. Etkinlik sponsorluğu aynı zamanda Aksigorta için kendi mimarına bir saygı duruşu niteliğini taşıyor; çünkü Aksigorta'nın İstanbul Fındıklı'daki Genel Müdürlük binası da Sedad Hakkı Eldem imzası taşıyor.

Sedad Hakkı Eldem'in araştırmacı, eğitimci ve tasarımcı kimliğini değerlendirerek gelecek nesillere aktarma amacı güden etkinlikler çerçevesinde, MSGSÜ Oditoryumu'nda ilk gün “Sedad Hakkı Eldem ve UlusalMimarlık” konulu bir panel düzenlenecek ve belgesel filmler gösterilecek.

Ayrıca, 21 Kasım Perşembe günü MSGSÜ Mimar Sinan Holü'nde açılacak olan“Sedad Hakkı Eldem ve Mimarlığı Sergisi” 31 Aralık'a kadar devam edecek. 21Kasım 2008 Cuma günü yine MSGSÜ Oditoryumu'nda düzenlenecek sempozyumlardaise Sedad Hakkı Eldem mimarisinin özellikleri ve Cumhuriyet dönemi mimarisi gibi konular işlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*