Sedat Laçiner'e göre bombalı saldırının sebebi

Sedat Laçiner'e göre bombalı saldırının sebebi.9617
  • Giriş : 29.07.2008 / 03:11:00
  • Güncelleme : 29.07.2008 / 03:01:01

USAK Başkanı Laçiner; patlamanın PKK tarafından gerçekleştirilmiş olableceğini söyleyerek terör örgütünün gündem değiştirerek zirve yapmak isteyeceğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Merkezi (USAK) Başkanı Sedat Laçiner bu akşam İstanbul'da meydana gelen patlamayla ilgili olarak, "PKK terör örgütünün amacı gündemi değiştirmek. Terör örgütü başarılı olursa bunda zirve yapmak isteyecektir." dedi.

Bu akşam saat 21:45 civarında İstanbul Güngören'de meydana gelen ve 14 kişinin öldüğü yaklaşık 145 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan USAK Başkanı Sedat Laçiner, PKK'nın büyük şehirlerde ses getirecek eylemler yapacağını önceden tahmin ettiklerini söyleyerek, örgütün son operasyonlar neticesinde verdiği kayıpların neticesinde can havliyle saldırdığını ifade etti.

Ülkemizin çok hassas bir dönemden geçtiğine işaret eden Laçiner, bu patlamanın da şu anki gelişmelere bağlı olduğunu söyledi. Zaten gergin olan toplumumuzun, daha da gerilmek istendiğini belirten USAK Başkanı Laçiner, "Ergenekon İddianamesi de tam açıklandı, bu patlama oldu. Gerilimi en yükseğe çıkarmak istiyorlar." dedi. Terör örgütlerinin başlı başına hareket etmediğini dile getiren Laçiner, "PKK başlı başına hareket etmiyor. Yani tek başına karar alamaz." dedi.

Bu eylemin canlı bomba olma ihtimalinin az olduğunu ileri süren Sedat Laçiner, emniyetin çok sayıda canlı bombayı etkisiz hale getirdiğini, ancak yine de ele geçirilemeyen canlı bombalar olabileceğini söyledi.

PKK terör örgütünün yediği darbelerden sonra can havliyle sağa sola saldırmaya başlayacağının altını çizen Laçiner, "Örgütün hedefi yok artık. Kendini kanıtlama ihtiyacı içerisinde. Büyük şehirlerde bu tür eylemlerin devamı gelebilir. PKK terör örgütü bunu başarabilirse bunda zirve yapmak istelyecektir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*