Sedat Peker'in acı günü

Sedat Peker'in acı günü.11922
  • Giriş : 20.04.2009 / 09:55:00

Silivri Cezaevi’nde yatan Sedat Peker'in 77 yaşındaki annesi Meryem Peker, kanser tedavisi görürken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Peker, cenaze törenine katılacak mı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Silahlı çete kurmak ve yönetmek, gaspa teşebbüs, hürriyeti tahdit ve özel evrakta sahtekarlık suçlarından 12 yıl hapse mahkûm olan ve halen Silivri Cezaevi'nde tutulan Sedat Peker'in annnesi Meryem Peker vefat etti. Kanser tedavisi gören anne Peker'in tedavi sırasında kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

Anne Peker'in cenazesi bugün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Altunizade Camii'nden ikindi namazını mütakip kaldırılacak.

Acı haberi cezaevinde alan Peker, Zaman gazetesine bir ilan vererek annesinin vefatını şu ifadelerle duyurdu: "Dünyanın en iyi annelerinden bir tanesi olan sevgili annem Meryem Peker'i kaybettiğimi öğrendim. Sevgili anneme tüm kalbimle Yüce Mevladan rahmet diliyorum. Cenazemiz bugün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Altunizade Camii'nden ikindi namazını mütakip kaldırılacaktır-Sedat Peker"

Sedat Peker'e cenaze izni yok

Silivri Cezaevi'nde yatan Sedat Peker, annesi Meryem Peker'in cenaze törenine katılamayacak. Peker'in avukatı Yusuf Utku, “Yasal olarak hakkı var. Ancak bulunduğu cezaevi yüksek güvenlikli olduğu için izin verilemez” dedi.

Kelebek Operasyonu'nda gözaltına alınan ve silahlı çete kurmak ve yönetmek, gaspa teşebbüs, hürriyeti tahdit ve özel evrakta sahtekarlık suçlarından 12 yıl hapse mahkûm olan Peker, Kandıra Cezaevi'ne konulmuştu. Ergenekon Davası'nın tutuksuz sanıkları arasında da yer alan Sedat Peker bu yüzden Silivri Cezaevi'ne nakledilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*